Tik Tok stał się narzędziem cieszącym się popularnością zbliżoną do tej, którą osiągnął Instagram. Choć jeszcze niedawno trudno było uwierzyć w to, że filmiki będą publikować nie tylko młodzi i wprawieni w social mediach influencerzy, dziś swoje konto na Tik Toku ma nawet... Andrzej Duda.

Klaudia El Dursi chwali Andrzeja Dudę

Na prezydenta wylała się fala krytyki w związku z jego aktywnością na Tik Toku. Wiele osób podkreśla, że zabawa z tego typu narzędziami w tak krytycznej sytuacji kraju nie jest na miejscu. W swoim pierwszym nagraniu Andrzej Duda zaprosił na organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji turniej e-sportowy Grarantanna Cup. Negujący zachowanie prezydenta zwracają uwagę nie tylko na niefortunny czas na podejmowanie takich działań, ale też zaznaczają, że jest to ruch kampanijny przed zbliżającymi się wyborami, podczas gdy ich termin wciąż pozostaje mocno kontrowersyjną sprawą.

Obecność prezydenta RP na Tik Toku skomentowała Klaudia El Dursi. W rozmowie z portalem Pomponik modelka wyraziła swoją aprobatę wobec PR-owego pomysłu prezydenta:

Nie wiedziałam, że on dołączył do Tik Toka. Trzeba znajdować sobie jakieś sposoby na umilenie czasu czy odstresowanie. Nie wiem, co on tam nagrał, czy było to coś z przekazem, czy dla zabawy, ale ogólnie super. Nie powinno się kategoryzować, że do jakiegoś wieku czy do jakiegoś stanowiska wypada, a od jakiegoś nie. Dla mnie super opcja - powiedziała Klaudia.

Popularność aplikacji Tik Tok rośnie z dnia na dzień. Dane z witryny analitycznej Sensor Tower pokazują, że aplikacja tylko do grudnia została pobrana ponad 1,5 miliarda razy za pośrednictwem Apple App Store i Google Play.