Sama kreacja i starannie dobrana fryzura oraz makijaż nie uczynią Cię od razu królową balu. Sekret urody polega bowiem na tym, że nawet najpiękniejsze dodatki nie dodadzą Ci uroku, jeśli Twoja skóra będzie wskazywała na wyraźne oznaki zmęczenia, zaniedbania i życia w ciągłym stresie.

Warto przywitać Nowy Rok z poczuciem siły i zrelaksowania. W każdej z nas można wydobyć piękno – trzeba pozwolić sobie na chwilę wytchnienia i zadbać o przywrócenie skórze blasku.

O porady dotyczące właściwej pielęgnacji skóry przed sylwestrem poprosiliśmy naszego eksperta, założycielkę Kliniki Medycyny Estetycznej dr Tilszer.

Dr Izabela Tilszer jest lekarzem medycyny i prekursorką medycyny estetycznej w Polsce. Od blisko dwudziestu lat prowadzi z sukcesem jedną z pierwszych placówek medycyny estetycznej w Polsce. Specjalnością jej kliniki są zabiegi mezoterapii i LED-terpia.

Przedsylwestrowe zabiegi w klinice medycyny estetycznej:

Check-up (140 zł):

Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich zabiegów dla poszczególnych rodzajów cery. Dlatego też tak ważny jest szczegółowy check-up skóry. Jest to specjalnie ułożony zestaw niebolesnych badań, który dzięki użyciu specjalistycznej aparatury pozwala bardzo precyzyjnie wytyczyć plan zabiegów lekarskich – regeneracyjnych oraz kosmetologiczno - pielęgnacyjnych, a także dobrać najskuteczniejsze kosmetyki.

W kwestiach zdrowia i wyglądu należy oddawać się w ręce specjalistów - nic nie zastąpi wizyty w sprawdzonym gabinecie  medycyny-estetycznej, gdzie zabieg delikatnej eksfoliacji jest idealnym pierwszym krokiem przedsylwestrowej pielęgnacji. Kawitacja, eksfoliacja:

Kawitacja, eksfoliacja wspaniale oczyszcza skórę, skutecznie odblokowuje pory, usuwa suchą warstwę naskórka, a także rozjaśnia skórę twarzy, dodając jej blasku. Połączony z maseczką nawilżającą zabieg sprawdzi się idealnie przed sylwestrową zabawą – usunie efekty zmęczenia, przywracając skórze witalność i zdrowy wygląd. W przypadku klientek po 30-tym roku życia zabieg kawitacji, czy eksfoliacji stanowi doskonałe przygotowanie do kolejnych zabiegów odżywczych.

Zabieg autorski dr Tilszer (200 zł): nawet tuż przed sylwestrem!
Zabieg intensywnie nawilżający (350 zł):

Peeling chemiczny (od 180 zł):

Tym, czego żadna kobieta nie chciałaby zobaczyć w lustrze w dniu zabawy sylwestrowej są wszelkie oznaki stresu i zmęczenia. Intensywniejsze złuszczanie może przywrócić skórze blask i świeżość. Peeling chemiczny jest rozwiązaniem dla osób w każdym wieku – świetnie radzi sobie z przebarwieniami,  utratą jędrności naskórka, zmarszczkami czy wreszcie grudkami i bliznami potrądzikowymi. Lekarz dobierze peeling do indywidualnych potrzeb klientki. Mamy jeszcze czas na peeling Nomelan cafeico. Zdążymy, choć należy wykonać go dwukrotnie z 5-cio tygodniowym odstępem. Jakkolwiek w trakcie intensywnego złuszczania przez 2-3 dni wygląda się nie najładniej, to efekt końcowy- piękna, równa, gładka skóra na Sylwestra-będzie najlepszą zapłatą za te niedogodności.

Mezoterapia (od 180 zł):

Specjalnością naszej kliniki jest mezoterapia, bezbolesna metoda głębokiej i bezpośredniej rewitalizacji skóry.Rolą mezoterapii jest przede wszystkim odżywienie i nawilżenie skóry, dla skór naczynkowych ukojenie, rozjaśnienie, a także delikatny lifting.

 Zabieg polega na wstrzykiwaniu na niewielką głębokość w skórę twarzy i dekoltu indywidualnie stworzonej receptury substancji aktywnych (m.in. witamin, mikro-,makroelementów, kwasów nukleinowych, soli mineralnych, aminokwasów, polipeptydów)dla starszych skór także  kwasu hialuronowego. Wykonywana przez lekarza mezoterapia kontynuowana jest dalej w domu poprzez stosowanie kremów zawierających te same składniki. Nierzadko lekarz zaleca dodatkowo suplementy.

Mezoterapia pozwala na modelowanie owalu twarzy, a także kontrolę napięcia skóry i korekcję zmarszczek szyi. Zachowując indywidualne cechy twarzy, umożliwia przywrócić jej właściwe proporcje i zachować symetrię.Terapia LED dynamizuje, potęguje zabieg.

Terapia anty-aging (180-800 zł):

Nowy Rok to symboliczny czas przemian. Sylwester ma być jedynie jego hucznym powitaniem. To dobry czas, by zastanowić się nad stanem swojej skóry i podarować jej piękny prezent.

Trzydziesty rok życia to moment, w którym śmiało można zacząć myśleć o zapobieganiu procesowi starzenia się skóry.Z wiekiem skóra wiotczeje i pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek. Jeżeli chcemy zachwycać młodym obliczem warto skusić się na specjalny pakiet zabiegów łączących w sobie diagnozę, leczenie, dietę oraz indywidualnie dobraną pielęgnację.

Najlepszym wyborem jest zawsze prewencja, dlatego przez cały rok warto poświęcać swoją uwagę
stosowaniu kosmetyków z filtrami anty UV.

Bardziej zdecydowanego działania  wymaga  skóra czterdziestolatek. Botulina czy kwas hialuronowy pozwolą zniwelować widoczne zmarszczki, ale wciąż zabiegiem wiodącym pozostaje mezoterapia (również ta wykonywana z osoczem bogatopłytkowym PRP czy Regeneris).

Warto wziąć pod uwagę również nowość – zupełnie nieinwazyjną terapię LED. Reakcje naprawcze zachodzące w skórze poddanej naświetlaniu lampami LED-owymi zostają zdynamizowane, a suplementy z czynnikami wzrostu idealnie wpisują się w terapie anty- aging także dla skór 50+.


Zabieg autorski dr Tilszer (200 zł):

t„Z myślą o moich pacjentach stworzyłam autorski, głęboko odżywiający zabieg, stanowiący fantastyczne uzupełnienie rozpoczętych procesów leczniczych. Jest idealnym wyborem dla zmagających się z przesuszeniem czy odwodnieniem skór, czy wyraźnie zauważalnych skutków stresu. Zabieg składa się z kilku etapów, polegających na aplikowaniu starannie dobranych składników aktywnych. Początkową fazę stanowi dokładne oczyszczenie twarzy oraz złuszczenie naskórka przy pomocy indywidualnie dobranego do potrzeb cery peelingu (kawitacyjnego, enzymatycznego bądź kwasowego). Dostosowane do potrzeb skóry serum  zostaje ultradźwiękami wprowadzane w głąb, przy użyciu japońskiego aparatu do sonoforezy. Następną fazę stanowi stymulujący ukrwienie skóry masaż manualny. który umożliwia on przyspieszone wchłanianie  substancji aktywnych. Zabieg kończy  nałożenie  preparatów końcowych. Zabieg polecany jest dla pacjentów w każdym wieku, a do jego ogromnych zalet należy korzystna cena i uniwersalność. Różni się jedynie ilością serii oraz wykorzystaniem poszczególnych preparatów w zależności od indywidualnych potrzeb.”

Zabieg intensywnie nawilżający (350 zł):

Gładką i jędrną skóra lubimy, bo jest nie tylko oznaką zdrowia, ale dodaje nam pewności siebie. Zabieg ten polecany jest zwłaszcza klientkom, które na co dzień bardzo dbają o swoją cerę, a  chcą jedynie odżywić ją tuż przed całonocną zabawą sylwestrową.

Pierwszy etap stanowi dokładne oczyszczanie skóry przy pomocy indywidualnie dobranego preparatu na bazie alg morskich i kwasów AHA. Kolejnym krokiem jest dwufazowy peeling. W fazie stymulacji w skórę wprowadzane są odpowiednio dobrane substancje aktywne. Istnieje kilka technik wpływających na szybkość przyjmowania substancji przez skórę - mezoterapia, sono(jono) foreza, a także tak zwany roller (mały, metalowy wałeczek z mikroskopijnymi igiełkami). W tej fazie przygotowywany jest dla skóry prawdziwy koktajl minerałów - m.in. regenerujące serum z algami, peptydami i kwasem azjatyckim oraz 2%. kwas hialuronowy

Odpowiednio dobrana maska umożliwia gruntowne, głębokie nawilżenie skóry. W fazie końcowej stosuje się aktywną witaminę C w proszku, krem z fitohormonami oraz głęboko nawilżającą emulsję. Działanie zaaplikowanych w skórze substancji zostanie zintensyfikowane sesją fototerapii LED.
Toksyna botulinowa (jedna strefa 600 zł ). Dla osób które nosiły się z zamiarem zrelaksowania zmarszczek mimicznych botuliną – pora podjąć decyzję, bo na efekty trzeba poczekać czasem nawet dwa tygodnie. Ale warto, bo to jedyny zabieg, który zmienia wyraz twarzy, czyni ją pogodna, co w zimowe wieczory, w noc Sylwestrową stanie się tak pożądane.

Po jednym zabiegu widać już efekt ale seria zabiegów przynosi bardziej spektakularny efekt.Kombinacja kilku zabiegów odpowiednio dobranych przed sylwestrem sprawi, że będziemy wyglądać naprawdę wyjątkowo.
Czytelniczki gala.pl powołując się na portal, mają 5% zniżki.