Na niespełna miesiąc przed pierwszym gwizdkiem inaugurującym Mundial w Rosji, w sobotnim odcinku „Kocham Cię, Polsko!” doszło do starcia dawnych kolegów z piłkarskich boisk. W drużynie Tomasza Kammela wystąpili: Piotr Świerczewski, Michał Żewłakow i Kamil Kosowski. Antek Królikowski do swojego składu desygnował: Jerzego Dudka, Tomasza Kłosa i Tomasza Frankowskiego. Który team okazał się tym razem silniejszy?

„Kocham Cię, Polsko!” 2018 - co działo się w finale 11. sezonu show?

Na papierze silniejszą ekipę stworzył Antek. Jednak w „Kocham Cię, Polsko!”, podobnie jak na boisku, wygrywają ci, którzy mają większy głód zwycięstwa. W związku z tym, że obie drużyny od początku pokazały, że ambicja to dla nich podstawowa wartość, mogliśmy być pewni, że dla zawodników odcinek będzie niczym finał Ligi Mistrzów.

Grę rozpoczęły Kalambury, w których po raz pierwszy swoje zdolności artystyczne zaprezentował Tomasz Kammel. Sprawdził się w tej roli doskonale, a jego drużyna odgadła wszystkie hasła, obejmując prowadzenie. Bardzo zabawna, zarówno dla zawodników, jak i widzów, okazała się Kronika niepodległa, w której goście wcielają się w rolę prezenterów telewizyjnych z ubiegłego stulecia. Lepiej odnalazł się w niej Piotr Świerczewski, który zdobył o dwa punkty więcej od Jerzego Dudka, dzięki czemu jego drużyna umocniła się na prowadzeniu (102 do 75).

„Kocham Cię, Polsko!” 2018 - kto wygrał ostatni odcinek?

Urodziny pozwoliły ekipie Antka na częściowe odrobienie strat, bo prezent-bomba wybuchł w rękach Piotra Świerczewskiego. Muzyczne licytacje sprawiły natomiast, że drużyna Antka objęła prowadzenie, a do Finału przystępowała już z siedmiopunktową przewagą. Na pierwsze z trzech pytań – „Jaki procent Polaków korzysta ze smartfona?” – trafniej odpowiedzieli zawodnicy z ekipy Tomasza, co doprowadziło do remisu. Z dwoma kolejnymi lepiej poradzili sobie jednak piłkarze Antka, a koło fortuny przyznało im w sumie rekordowe 505 punktów, przez co zdeklasowali rywali i wyrzucili ręce do góry, triumfując w ostatnim w tym sezonie odcinku „Kocham Cię, Polsko!”. Gratulujemy!

Jak to starcie piłkarskich tuz wyglądało w studio? O tym przekonacie się zaglądając do naszej obszernej GALERII FOTO ;-)