W sobotnim, 11. odcinku „Kocham Cię, Polsko!” zmierzyły się ze sobą drużyny wokalistek i wokalistów. Tomasz Kammel zaprosił Ewelinę Lisowską, Saszan i Majkę Jeżowską. W ekipie Antka Królikowskiego zobaczyliśmy Michała Szpaka, Stanisława Karpiela-Bułeckę i Grzegorza Hyżego. Jak się okazało, Tomasz Kammel bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji w „Kocham Cię, Polsko!”. Do jakiego stopnia – przekonaliśmy się w sobotnim odcinku programu.

ZOBACZ: KOCHAM CIĘ POLSKO Michał Szpak vs Majka Jeżowska. Jest zapowiedź starcia wokalistów!

Przed rundą Kalambury Kammel przyznał, że wraz ze swoją ekipą trenowali już od trzech tygodni. – Dziewczyny przychodziły do mnie do domu i graliśmy w kalambury – opowiadał. Podobno wszystkie rozgrywki wygrała Ewelina Lisowska, dlatego to ją drużyna wyznaczyła do rysowania w tej konkurencji.

CZYTAJ TEŻ: „KOCHAM CIĘ, POLSKO!” Starcie ikon polskiej muzyki: Szpak, Hyży, Jeżowska. Kto jeszcze? WIDEO + GALERIA

Dużo frajdy zawodnikom dostarczyła Kronika niepodległa, w której bohaterowie odcinka wcielają się w role prezenterów telewizyjnych. Staszek Karpiel-Bułecka w rundzie Kalambury pokazał, że musiał spędzić niejeden wieczór grając w tę grę – hasła, które rysował, były błyskawicznie odgadywane przez kolegów z jego drużyny. Jak zwykle o szybsze bicie serc uczestników zatroszczyła się runda Urodziny, gdzie główną rolę odgrywa prezent-bomba z czasowym zapalnikiem. Wybuchł on w rękach Antka, co pozwoliło wokalistkom umocnić się na prowadzeniu, z wynikiem 74 do 46.

„Kocham Cię, Polsko!” - kto wygrał 11. odcinek show?

Finał również rozpoczął się dla panów świetnie. Ich łupem padło pierwsze pytanie, które dotyczyło liczby Polaków lubiących swoją pracę, dzięki czemu wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Na drugie z kolei lepiej odpowiedziały wokalistki, przez co dopiero znów mocno wyrównały się szanse na wygraną. Michał Szpak i jego męska drużyna lepiej oszacowali, ile pieniędzy miesięcznie przeznaczamy na jedzenie poza domem i dzięki łaskawości koła fortuny, które decyduje o liczbie przyznawanych punktów, ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej. Wokalistki z Majką Jeżowską w składzie zajęły drugie miejsce. Pocieszającym jest jednak fakt, że to wciąż miejsce na podium ;-)