Roman Polański znów na ustach wszystkich. Nagle, praktycznie bez żadnej przyczyny, kolejna kobieta oskarżyła polskiego reżysera o molestowanie seksualne. Robin - tak ma na imię - twierdzi, że Polański molestował ją w 1973 roku, gdy miała 16 lat. Dlaczego milczała przez ponad cztery dekady? To nie jest do końca jasne. Robin twierdzi, że milczała, bo nie chciała, by o zdarzeniu dowiedział się jej ojciec. Podobno obawiała się, że zrobiłby Polańskiemu coś, czego mógłby później żałować. Cóż, zważywszy na to, że Roman Polański opuścił Stany Zjednoczone w 1978 roku bez prawa do powrotu, to kobieta mogła zdradzić ojcu swoją tajemnicę już 39 lat temu... Dlaczego zrobiła to dopiero teraz? Robin twierdzi, że chce zeznawać ws. Polańskiego i Samanty Geimer, kobiety, którą reżyser rzekomo miał zgwałcić w 1977 roku, gdy miała 13 lat. Choć do stosunku seksualnego faktycznie doszło, to szczegóły zdarzenia wciąż pozostają niejasne, a Polański, mimo że przyznał się do winy i odsiedział zasądzony wyrok w więzieniu w Chino, wciąż jest ścigany i nie może wrócić do USA. Tymczasem to właśnie w Kalifornii znajduje się grób tragicznie zmarłej Sharon Tate, drugiej żony Polańskiego, oraz jego nienarodzonego syna. Czy Robin mówi prawdę i proces Polańskiego zostanie wznowiony?

Roman Polański w latach 70-tych był pierwszym skandalistą. Nie dość, że prowadził rozrywkowy styl życia, a po sukcesach filmów "Dziecko Rosemary" i "Chinatown" był niekwestionowaną gwiazdą Hollywood, to jeszcze ciągnęła się za nim przerażająca tragedia. W sierpniu 1969 roku żona Polańskiego, Sharon Tate, została brutalnie zamordowana przez bandę Charlesa Mansona. Razem z aktorką, która była w dziewiątym miesiącu ciąży, zginęło troje jej przyjaciół. Wokół masakry w domu Polańskiego przy Cielo Drive narosło wiele legend. A szum sprawiał, że Polański wydawał się tajemniczy, intrygujący i w jakimś sensie fascynujący. On sam po zabójstwie Tate najpierw poszukiwał zabójcy na własną rękę. Niemal wpadł w obsesję. Potem, gdy ustalono, że głównym sprawcą masakry w Cielo Drive był Charles Manson, Polański rzucił się w wir pracy. Jego złoty okres w Hollywood zakończył się, gdy w 1978 roku został oskarżony o gwałt na 13-letniej wówczas Samancie Geimer.

ZOBACZ TEŻ: Sharon Tate - kim była druga żona Romana Polańskiego, która zginęła z rąk bandy Mansona?

Sprawa Polańskiego kontra Geimer ciągnie się już dobrych kilka dekad. Jakiś czas temu sama ofiara wystąpiła o to, by zakończyć dochodzenie, i zostawić zarówno ją, jak i Polańskiego w spokoju. Geimer z pewnością nie jest też zadowolona, że jej sprawę sprzed lat odgrzebuje teraz niejaka Robin. Samantha wielokrotnie podkreślała, że z powodu głośnego procesu przeciw Polańskiemu nigdy nie mogła mieć normalnego życia. Dlatego zależy jej, by sprawę zamknąć. Tym bardziej, że ona wybaczyła już polskiemu reżyserowi. Z wnioskiem o ostateczne umorzenie sprawy wystąpił też Roman Polański - ale sąd go odrzucił.

Kobietę, która przedstawia się jako Robin, reprezentuje adwokat Gloria Allred. Towarzyszyła Robin na wtorkowej konferencji prasowej w Los Angeles. Robin wyznała wtedy, że w 1973 roku, gdy miała 16 lat, reżyser Roman Polański molestował ją seksualnie. Ponieważ sprawa jest przedawniona, kobieta nie może wnieść oskarżenia przeciwko Polańskiemu. O co więc jej chodzi? Chce zeznawać w sprawie Samanty Geimer... której z kolei zależy na zamknięciu procesu. I co z tego wyniknie? Pożyjemy, zobaczymy. Ale nie można oprzeć się wrażeniu, że ujawnianie dopiero dzisiaj czegoś, do czego rzekomo doszło ponad 40 lat temu, jest co najmniej dziwne...

POLECAMY TAKŻE: Sharon Tate była prawdziwą pięknością! Zobacz ZDJĘCIA>>

Roman Polański ma 83 lata. Mimo tragedii, jakich doświadczył (jego matka zginęła w obozie koncentracyjnym w czasie II wojny światowej, a ciężarna żona została zamordowana), założył szczęśliwą rodzinę. Jest mężem francuskiej aktorki Emmanuelle Seigner i ojcem dwojga dzieci. Jego córka, Morgane, zadedykowała Polańskiemu wzruszający wpis na Instagramie. Morgane sprzeciwia się nazywaniu Polańskiego "gwałcicielem" czy "pedofilem" i podkreśla, że jest wspaniałym ojcem i cudownym człowiekiem.

 

To the most amazing father a girl could wish for, who better than your own daughter to be the witness of the wonderful man you are. Only those who don't know you and haven't done the research on what they are talking about will have a bad word to say about you. To us, privileged ones to have you in our lives, we are here supporting you forever and always. I am not saying this because you are my dad: you are the most amazing human I have ever met. An inspiration, a role model and an example to us all. If one day I could be half of the human you are , that would be enough. I wish everyone could see you through my eyes, but most people probably don't deserve you. Thank you for inspiring me everyday, teaching me the morals and values I have today. I owe it all to you and Mum. I love you to the moon and back, your Morgie

Post udostępniony przez Morgane Polanski (@mpolanski) 29 Sty, 2017 o 8:57 PST