Kolekcja H&M Studio S/S 2018 zostanie zaprezentowana podczas paryskiego Tygodnia Mody, tym razem w Musée des Arts Décoratifs przy Rue de Rivoli. Marka w tym roku kontynuuje format "see now, buy now", czyli kolekcja pokazana na wybiegu, obejmująca odzież, obuwie i akcesoria, będzie dostępna w sprzedaży od razu po pokazie. Od kiedy i gdzie można kupić kolekcję H&M Studio S/S 2018? 

Kolekcja H&M Studio Wiosna-Lato 2018 - od kiedy w sklepach?

Kolekcja H&M Studio S/S 2018 będzie dostępna online już od 28 lutego, bezpośrednio po pokazie na Paris Fashion Week, oraz w wybranych sklepach na całym świecie od 1 marca. Kluczową inspiracją kolekcji H&M Studio S/S 2018 jest japońskie minimalistyczne wzornictwo oraz delikatny wdzięk. H&M będzie też sponsorem wystawy o Japonii w Musée des Arts Décoratifs. Wystawa będzie czynna w dalszej części roku i będzie podsumowaniem 150-letniej wymiany kulturalnej między Francją i Japonią oraz wpływu Japonii na kulturę zachodnią.

"Musée des Arts Décoratifs jest kultowym miejscem. Cieszymy się, że mamy okazję pokazać H&M Studio w miejscu, które później będzie gościć ważną wystawę o sztuce Japonii, która miała wielki wpływ na naszą kolekcję S/S 2018. To dla nas istotne, że sponsorujemy wystawę, która bez wątpienia zagłębi się w piękno i stylową wrażliwość Japonii " - mówi Pernilla Wohlfahrt, szefowa działu projektowania H&M.

Gwiazdami lookbooka kolekcji Studio S/S 2018 są supermodelki Saskia de Brauw i Clement Chabernaud oraz Shanelle Nyasiase. ZDJĘCIA kolekcji H&M Studio 2018 zobaczycie w naszej GALERII>>

H&M to sieciówka, którą upodobały sobie największe gwiazdy. Niektóre z nich prezentują się nawet w kreacjach z metką H&M na czerwonym dywanie, np. Michelle Williams, Hailee Stainfeld czy Amber Veletta. Szwedzka marka H&M ubiera też regularnie gwiazdy na najbardziej prestiżową imprezę modową w Nowym Jorku - słynną Met Gala. W Polsce fankami H&M są m.in. Jessica Mercedes Kirshner, Kinga Rusin, Maffashion i Kasia Zielińska. Dla H&M projektowali m.in. Karl Lagerfeld, Donatella Versace, Isabel Marant, a nawet Madonna! Ostatnim luksusowym domem mody, jaki współpracował z sieciówką, był Erdem.