Konrad Gaca nie żyje. Znany przedsiębiorca i twórca rewolucyjnej metody odchudzania zmarł w nocy z 15 na 16 sierpnia 2018. Odszedł w wieku 42 lat. Martwe ciało mężczyzny znalazła jego żona ok. godz. 5 nad ranem w jego domu w Zemborzycach pod Lublinem. Przyczyna śmierci Konrada Gacy na razie nie jest znana. Wstępnie wykluczono jednak udział osób trzecich. Okoliczności śmierci Konrada Gacy bada obecnie prokuratura i policja. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w celu wykonana sekcji zwłok. Gaca zostawił żonę i córeczkę Emilię.

Kim był Konrad Gaca?

Konrad Gaca był fanatykiem sportu i propagatorem zdrowego stylu życia. Odnosił liczne sukcesy w kulturystyce oraz fitnessie. Dużą popularność zyskał przede wszystkim dzięki swojemu autorskiemu programowi Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM. Nazywany był "chudotwórcą" i "pogromcą tłuszczu" - bardzo wiele osób, również znanych, właśnie jemu zawdzięcza swoją udaną walkę z otyłością. Najsłynniejszą klientką Gacy byłaDominika Gwit. Gaca regularnie występował w telewizji jako ekspert od zdrowego stylu życia oraz miał też swój własny program. Był twórcą i redaktorem naczelnym specjalnej edycji miesięcznika "Claudia" - "Claudia Możesz Wszystko by Konrad Gaca".

Konrad Gaca napisał wiele książek o zdrowym stylu życia. Jedną z nich była "Obudź w sobie wojownika" (Burda Książki). Była to też najbardziej osobista publikacja Gacy. Znalazło się w niej wiele cytatów, które dziś nabierają szczególnego znaczenia:

Każdy ma w sobie wojownika. Wiesz, co go budzi? Głód nieporównywalny z żadnym innym. Tak silny, że nic nie jest w stanie go pokonać. To głód życia.

Żeby zwyciężyć w walce o samego siebie, musisz się starać. Codziennie. Nie możesz odpuścić.

W swojej ostatniej książce Gaca opowiadał także o swojej córce. Zawzięcie walczył o jej zdrowie i nigdy nie tracił nadziei:

Kiedy usłyszałem, że moja córeczka może nie słyszeć i nie widzieć, od razu wiedziałem, że chcę walczyć o jej zdrowie. I że zrobię to, choćby sprzeciwiał się temu cały świat.

Udało się! Emi słyszy i widzi, ale ciągle idziemy drogą, która prowadzi ją do osiągnięcia pełnego zdrowia - opowiadał w "Obudź w sobie wojownika".

Smutna wiadomość o śmierci Gacy jest szokiem dla wszystkich - jego fanów, przyjaciół i rodziny.

Zdjęcia Konrady Gacy możecie obejrzeć w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: KONRAD GACA: wyniki sekcji zwłok już są. Co stwierdził biegły sądowy?