Grób Kory na warszawskich Powązkach będzie jednym z najbardziej wyjątkowych nagrobków na całym cmentarzu. I nie chodzi tu tylko o morze kwiatów i zniczy, które z pewnością w najbliższych dniach pojawią się w miejscu spoczynku wybitnej artystki. Bliscy zmarłej 28 lipca 2018 Olgi "Kory" Sipowicz wpadli na genialny pomysł, który ożywi teren wokół mogiły. Na oficjalnym profilu Kory na Facebooku, którym po jej śmierci zarządza jej rodzina, pojawił się wpis informujący o tym, że już 31 października na grobie Kory zainstalowany zostanie karmnik dla wiewiórek.

Dzisiaj mijają trzy miesiące od śmierci, chociaż czy to była śmierć? Wielu z nas czuje żywą Korę. 31. października Paweł z bratem zainstalują karmnik dla wiewiórek na grobie naszej Koreńki - czytamy na fan page'u artystki.

Grób Kory na Powązkach

Choć idea umieszczenia karmnika dla wiewiórek na grobie Kory może się wydawać dość niekonwencjonalna, to nie dziwi nikogo, kto dobrze ją znał. Artystka uwielbiała rośliny i zwierzęta. Jej osobisty azyl, czyli dom w Bliżowie na Roztoczu był otoczony samą naturą. Nie inaczej będzie teraz też w miejscu spoczynku gwiazdy.

Zdjęcia grobu Kory i piękne fotografie artystki znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: SYN KORY Szymon Sipowicz we wzruszającym przemówieniu na pogrzebie