Celem projektu "Mogę-Potrafię-Chcę" jest promowanie wykorzystania nowoczesnych technologii w komunikacji osób z zespołem Retta. Technologia ta umożliwia coś, co dla większości tych chorych jest niemożliwe - samodzielne nawiązywanie kontaktu z otoczeniem. W ramach projektu, stowarzyszenie,  chce zebrać środki na zestawy do eyetrackingu, które później będzie mogło bezpłatnie wypożyczać swoim podopiecznym- osobom z zespołem Retta.

Stowarzyszenie chce wspomóc te rodziny, którym sytuacja finansowa nie pozwala na zakup takiego sprzętu oraz te, które zanim wydadzą kilkanaście tysięcy złotych na urządzenie, chciałyby poznać jego możliwości i wtedy podjąć decyzję...

Wyobraźcie sobie, że budzicie  się pewnego dnia i nie potraficie mówić. Nie chodzi tu o zwykłą utratę mowy, po prostu nie wiecie, jak to się robi, mimo że jeszcze wczoraj mówiliście. Widzi,cie że inni ludzie mówią do Was i rozmawiają między sobą. Wiecie, że dźwięki, które wydają, służą do porozumiewania się, ale nie potraficie spowodować, aby język i usta wydały dźwięki choć trochę podobne do tych, które słyszycie.

"Mogę-Potrafię-Chcę" pomaga właśnie tym osobom.

Więcej informacji zdobędziecie klikając TUTAJ

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Kora - Zachwyciła na finale "Must be the Music 10" [FOTO]