Kora należy do artystek, które uchodzą za absolutne ikony polskiej muzyki. Największe sukcesy odnosiła wraz z grupą Maanam, której solistką była w latach 1976-2008. Wylansowała z nią takie przeboje, jak "Wyjątkowo Zimny Maj", "To Tylko Tango", "Boskie Buenos" czy "Kocham cię, kochanie moje" (pamiętacie?). Kora znana jest także jako jurorka w programie "Must Be The Music" oraz w programie "Idol", w którym oceniała młode talenty.

Dla wielu osób dzisiaj Kora to nie tylko ikona rocka, lecz także artystka, która walczy o zdrowie i normalne, godne życie. Otóż pod koniec 2013 r. zdiagnozowano u niej nowotwór jajnika. Chorobę udało się na szczęście pokonać. Dzisiaj Kora podkreśla, że "chciałaby jeszcze trochę pożyć" i stara się wykorzystywać każdą chwilę, którą otrzymuje od losu. Maluje Madonny oraz obrazy, wypoczywa w swojej posiadłości na Roztoczu i twierdzi, że mało śpi, bo szkoda jej na to czasu. Niedawno mieliśmy okazję podziwiać ją w programie "Idol", gdzie zasiadła w jury. 

ZOBACZ: IDOL – FINAŁ Wiemy, kto został zwycięzcą show. Główna nagroda natrafiła do… [WIDEO]

U jej boku wiernie trwa Kamil Sipowicz, z którym Kora związana jest od połowy lat 70. Była także wieloletnią żoną nieżyjącego już Marka Jackowskiego. Ma dwóch synów: Mateusza i Szymona. Kora nigdy nie bała się mówić głośno tego, co myśli. Zasłynęła także jako artystka o wielu twarzach.

W naszej GALERII możecie zobaczyć, jak zmieniała się ikona rocka z biegiem lat. 

Dziś Kora obchodzi 66 urodziny. Życzymy artystce wszystkiego, co najlepsze, ale przede wszystkim - dużo zdrowia! Zobaczcie w naszej galerii metamorfozę Kory!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zaskakująca metamorfoza Kory: z blondynki w brunetkę