Kora wiele razy próbowała popełnić samobójstwo. Fani wokalistki zespołu Maanam wiedzą, że jej życie nie było lekkie od samego dzieciństwa. Jej matka zachorowała na gruźlicę, a ojciec sam nie radził sobie z wychowywaniem jej i rodzeństwa. Z tego powodu Olga Jackowska w wieku od 4 do 10 lat przebywała w domu dziecka prowadzonym przez siostry zakonne. Poniżanie i bicie było tam na porządku dziennym. Jako mała dziewczynka Kora byłamolestowana przez księdza. Co więcej, bracia Kory byli alkoholikami. Te traumatyczne doświadczenia odcisnęły bolesne piętno na całym życiu artystki. Nie jest tajemnicą, że Kora cierpiała na depresję. O tym, że Jackowska miała za sobą wielokrotne prób samobójcze, gwiazda sama opowiedziała w 2011 roku w wywiadzie dla magazynu "Gala". Dziś wspominamy fragmenty tej pamiętnej rozmowy.

 

Kora w "Gali" (2011)

Non stop popełniałam samobójstwo. Od dziecka wciąż umierałam. Regularnie nie chciałam żyć. Już chyba nic gorszego dziecko nie może zrobić swojej matce. Ale też, co ona musiała sobie o tym w ogóle myśleć? To musiał być dla niej wielki cios. Zabijałam się, aż do momentu, kiedy naprawdę prawie umarłam. Odratowano mnie cudem. Potem zdarzało mi się jeszcze oczywiście zniechęcenie życiem, ale nigdy już nie podejmowałam prób samobójczych - wyznała Kora w "Gali".

Kora - trudne dzieciństwo, depresja, próby samobójcze

Dlaczego Kora wiele razy w dzieciństwie chciała popełnić samobójstwo? Artystka również wyjaśniła to w rozmowie z magazynem "Gala" oraz zdradziła, że podczas jednej z prób już niemal otarła się o śmierć.

- Myślę, że na początku były to próby zwrócenia na siebie uwagi, nic więcej, manifestacja prośby, żeby ktoś się nad tym moim życiem inaczej pochylił. Ale ten ostatni raz, ten moment prawdziwego ściśnięcia, który przyrównuję do ataku epileptycznego to było już bardzo realne otarcie się o prawdziwą śmierć. Światło na chwilę się zamknęło i koniec. Tak. Śmierć to nie przelewki - wyznała szczerze Kora w wywiadzie.

Kora zmarła w sobotę, 28 lipca. Pogrążyła w żałobie męża, dzieci, przyjaciół oraz miliony fanów.

SPRAWDŹ TEŻ: POGRZEB KORY JACKOWSKIEJ: kiedy i gdzie zostanie pochowana?

ORAZ PRZECZYTAJ cały wywiad z Korą w "Gali">>

Jeśli masz myśli samobójcze, masz jakiś problem, zmagasz się z depresją i obniżonym nastrojem i nie masz z kim o tym porozmawiać, zadzwoń pod numer telefonu zaufania 116 111.