Koronawirus zdecydowanie zdominował przekaz medialny na całym świecie. Wieści dotyczące kolejnych zachorowań na Covid-19 sprawiły, że niemal każdy musiał zmienić swoją codzienność. Dotyczy to zwłaszcza Chin i Włoch, w których współczynnik zachorowań jest najwyższy. Jak sytuacja ma się w Polsce i co to oznacza dla tych, którzy kupili już bilety na koncerty i imprezy sportowe na terenie kraju?

Koronawirus a imprezy masowe

Wirus ma wpływ na wydarzenia kulturalne, sportowe i polityczne wokół nas. Trwająca kampania prezydencka zmusiła kandydatów do ograniczenia kontaktów z wyborcami, a losy Olimpiady w Tokio stanęły pod znakiem zapytania. Postanowiliśmy skontaktować się z agencją Alter Art organizującą tak duże i ważne w Polsce imprezy jak Open'er Festival czy Orange Warsaw Festival.

W odpowiedzi na maila informujemy, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, że imprezy muzyczne zaplanowane za kilka miesięcy, w sezonie letnim, mogą zostać odwołane - czytamy w odpowiedzi, do której załączono komunikat Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych.

Implementujemy nowe rozwiązania, w tym te związane z dodatkowymi aktywnościami zwiększającymi zachowania prohigieniczne, a przede wszystkim sprawdzamy i wdrażamy na bieżąco wszelkie komunikaty oraz decyzje przekazywane przez odpowiednie instytucje i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie publiczne w Polsce - czytamy.

Coachella odwołana przez koronawirusa

Wiadomo już, że tegoroczna edycja jednego z najpopularniejszych festiwali na świecie odbędzie się z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Jak podaje "Daily Mail", Coachella 2020 z powodu koronawirusa została przełożona na październik. Dokładnych dat wydarzenia na razie nie podano.

Koronawirus - odwołane imprezy w Polsce

Tymczasem te wydarzenia masowe, które planowane były na najbliższe dni i tygodnie, zostały odwołane:

- Koncert Carlosa Santany w Krakowie (17 marca)
- Gala MocArty 2019 w Warszawie (9 marca)
- Motorcycle and Tattoo Show w Warszawie (8,9 marca)
- Koncerty eliminacyjne do Pol and Rock we Wrocławiu i w Gdańsku (28 marca i 19 kwietnia)
- Poznań Motor Show (26-29 marca)
- Mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni (29 marca)