Pasty do zębów
Tutaj specjalnych różnic nie znajdziemy, kobiety i mężczyźni używają raczej podobnych past. Kobiety częściej decydują się na pasty silnie wybielające.

Kremy
Tutaj zaczynają się pierwsze poważne różnice. W damskiej kosmetyczce znajdziemy zapewne kilka kremów o różnym zastosowaniu. Kremy nawilżające, matujące, pod oczy, na dzień, na noc oraz różnego rodzaju kremy witaminowe. Kobiety zwracają bardzo dużą uwagę na pielęgnację skóry twarzy, dlatego producenci kosmetyków oferują tak duży wybór tego rodzaju kosmetyków. Mężczyźni, jeżeli w ogóle używają kremu, to zwykle jest to po prostu krem nawilżający. Ze względu na konieczność golenia, rolę kremu w męskiej kosmetyczce często spełnia po prostu balsam po goleniu.

Szampony
W tej kategorii produktów również znajdziemy wyraźne różnice między tymi skierowanymi do kobiet i do mężczyzn. Szampony dla kobiet wzbogacone są o szereg dodatkowych właściwości. Mamy szampony zwiększające objętość, nadające włosom wyjątkową puszystość, zwiększające refleksy, wzmacniające efekty farbowania, ułatwiające układanie, zapobiegające wypadaniu włosów oraz wzmacniające (np.: szampony Garnier Fructis Oleo Repair). Dodatkowo pielęgnację włosów kobiety mogą poszerzyć o różnego rodzaju odżywki i maski na włosy. Wybór tych kosmetyków jest olbrzymi. Szampony dla mężczyzn są najczęściej wzbogacone o dodatki przeciwłupieżowe, gdyż jest to przypadłość częściej dotykająca mężczyzn. Szampony do włosów przetłuszczających się również częściej skierowane są do mężczyzn.

Żele pod prysznic, płyny do kąpieli
W tej kategorii kosmetyków różnice wynikają głównie z walorów zapachowych. Zarówno produkty dla kobiet i mężczyzn zawierają dodatki nawilżające i powiązane są z liniami zapachowymi dezodorantów i perfum.