Na początek jeszcze statystyki, które otworzą oczy największym niedowiarkom – przeciętna trzyosobowa rodzina zużywa ponad 1000 (!) jednorazowych butelek rocznie, a na całym świecie co minutę sprzedaje się ich ponad milion. Do 2050 roku w morzach i oceanach może być więcej odpadów niż organizmów morskich, a o niektórych zwierzętach, np. fokach, nasze dzieci będą czytać w książkach o wymarłych gatunkach. Wiemy doskonale, jak ważne jest nawodnienie organizmu, jednak nie powinniśmy tego robić kosztem zwierząt. I wcale nie musimy!

Właśnie dlatego marka Dafi zachęca, aby dołączyć do Kosmicznego Wyzwania, w który zaangażował się znany i lubiany aktor – Tomasz Kot. Dafi chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem, którego większość z nas na co dzień nie dostrzega i przypomnieć, że rozwiązanie może być naprawdę proste – wystarczy pomyśleć o wielorazowych produktach. Te do filtrowania wody kranowej to świetne rozwiązanie, również dla dzieci w szkole, które zaoszczędzi czas, pieniądze i ograniczy zużycie jednorazówek.

Warto pamiętać, że jako rodzice pełnimy rolę autorytetów – dzieci powtarzają nasza zachowania, przejmują nawyki, które wprowadzamy do swojego życia. Pierwszym krokiem do wejścia w odpowiedzialną dorosłość może być właśnie nauka dbania o przyszłość – to niewielki krok dla rodzica, a ogromny dla dziecka.

Dafi posiada produkty, które zaspokoją najbardziej wymagających – kultowe już butelki Soft dostępne są w 3 pojemnościach i wielu różnych kolorach. Nowością natomiast jest model Solid. Pierwszy produkt filtrujący wodę wykonany z wytrzymałego Tritanu®. To poręczna, lekka butelka o pojemności 0,5 l (idealna, by zabrać ją do szkoły, na spacer lub do pracy) i 0,7 l (sprawdzi się na siłowni czy podczas dalekich podróży). To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią zdrowy styl życia i pamiętają o stałym nawadnianiu organizmu (warto dodać, że jeśli czujemy pragnienie, - to jest to pierwsza oznaka jego odwodnienia).

Butelka wyposażona jest w filtr węglowy – w 100% naturalne medium filtrujące wykonane z łupin kokosa – który należy wymieniać co miesiąc. Dzięki niemu woda smakuje lepiej, cenne dla zdrowia pierwiastki pozostają w niezmienionym stanie oraz podwyższa nieco pH – z korzyścią dla organizmu. Posiadając taką butelkę, nie trzeba martwić się o brak sklepu w okolicy czy kosza na śmieci pod ręką. Mało tego produkowana jest w Polsce, więc przy jej zakupie wspieramy polski rynek. Same plusy.

I jeszcze raz na koniec – pamiętaj, że codziennie wybory wpływają na środowisko. I jeśli mamy od czegoś zacząć to najlepiej właśnie… od wody.