Robert Lewandowski idzie w ślady największych gwiazd sportu na świecie. Wybitny polski piłkarz doczekał się własnego serialu animowanego. Produkcja o nazwie "Kosmiczny wykop" to efekt współpracy TVN i Studio Orange Animation. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Bartosz Kędzierski, czyli twórca popularnej kreskówki dla dorosłych pt. "Włatcy móch". Rysunki stworzył David Szatarski, a produkcją całości zajął się Paweł Pewny.

To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci, której głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem, dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie - powiedział Robert Lewandowski.

"Kosmiczny wykop" - o czym jest serial?

"Kosmiczny wykop" to połączenie tematyki sportowej i science fiction. Akcja serialu toczy się w Galaktycznej Lidze, gdzie rozegrane zostaną mistrzostwa świata w piłce nożnej nie z tego świata. Produkcja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku, ze szczególnym wskazaniem na dzieci od 6 do 12 roku życia. Kreskówka, której głównym bohaterem jest Robert Lewandowski ma bowiem przekazywać takie wartości, jak empatia, lojalność, przyjaźń i tolerancja.

"Kosmiczny wykop" - ile odcinków?

Pierwszy sezon serialu animowanego z Robertem Lewandowskim jest podzielony na 26 krótkometrażowych odcinków.

"Kosmiczny wykop" - kiedy premiera?

Pierwsza kreskówka z Robertem Lewandowskim pojawi się na antenie TVN i Siódemki oraz trafi do oferty Playera już we wrześniu 2020 roku.

Zobacz pierwsze zdjęcia z serialu animowanego "Kosmiczny wykop" już teraz w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Anna i Robert Lewandowscy razem na Gali Mistrzów Sportu [GALERIA]