Paweł Królikowski i Małgorzata Kożuchowska nie pełnią już kierowniczych stanowisk w Związku Artystów Scen Polskich. 58-letni aktor podjął ostateczną decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa, którą pełnił od 2018 roku. Zrobił to ze względu na zły stan zdrowia. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia media obiegła informacja, że odtwórca roli Kusego w serialu "Ranczo" i były juror w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" przebywa w szpitalu.

ZOBACZ: Paweł Królikowski trafił do szpitala. Co dolega aktorowi?

Kożuchowska i Królikowski odchodzą z zarządu ZASP

Z zarządu ZASP-u odeszła także Małgorzata Kożuchowska, która od dwóch lat była wiceprezesem organizacji. Wybrano już ich następców. Nowym prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji został aktor i reżyser teatralny Krzysztof Szuster. Do zarządu dołączył też m.in. popularny aktor i prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski. O zmianach kadrowych dowiadujemy się z publicznego komunikatu na oficjalnej stronie internetowej ZASP-u.

W związku z rezygnacją Pawła Królikowskiego z funkcji prezesa oraz Małgorzaty Kożuchowskiej z funkcji wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia, członkowie Zarządu Głównego ZASP na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2020 roku, zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia spośród dotychczasowego składu Zarządu Głównego, do grona którego dołączyli: Piotr Bogusław Jędrzejczak i Ryszard Rembiszewski, wybrali prezesa i wiceprezesa. Prezesem został Krzysztof Szuster, a wiceprezesem Krzysztof Górecki - czytamy.

SPRAWDŹ TEŻ: Małgorzata Kożuchowska miała wypadek samochodowy. Wiemy, jak czuje się aktorka