Kraków Live Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych, jakie odbywają się w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce dwanaście lat temu, w 2006 roku, i od tamtej pory, impreza rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów muzyki. W weekend 17-18 sierpnia do Krakowa przyjechały tłumy ludzi, którzy chcieli na żywo zobaczyć i wysłuchać koncertów światowych gwiazd, takich jak ASAP Rocky, Kendrick Lamar, Die Antwoord, czy Martin Garrix. Po poznaniu tegorocznego line-upu, stwierdziliśmy że nie może nas tam zabraknąć! Spędziliśmy na Kraków Live Festival 2018 dwa ekscytujące dni i wybraliśmy najlepsze, naszym zdaniem, koncerty z całego festiwalu. Kto nas zachwycił, a kto rozczarował?

Kendrick Lamar na Kraków Live Festival 2018 

Po ogłoszeniu line-upu na Kraków Live Festival 2018, największe emocje budziło pojawienie się na liście Kendricka Lamara. I nic dziwnego - amerykański artysta ma teraz najlepszy czas w swojej karierze, jego płyta DAMN świetnie się sprzedaje, a niedawno jako pierwszy raper w historii otrzymał za nią nawet literacką nagrodę Pulitzera. Jak brzmi Kendrick Lamar na żywo? Zupełnie tak, jak na płytach! Występ rapera w Krakowie dopełniły świetne wizualizacje oraz efekty świetlne i chociaż podczas koncertu nie działo się nic nadzwyczajnego, a kontakt Kendricka z publicznością był dosyć oschły, to muzycznie nie mamy mu nic do zarzucenia.

Die Antwoord na Kraków Live Festival 2018

Tego, co zrobili na scenie Die Antwoord, zupełnie się nie spodziewaliśmy! Oczywiście, wiedzieliśmy, że zespół pochodzący z Południowej Afryki słynie z kontrowersyjnych piosenek i ognistych występów, ale i tak nie byliśmy do końca przygotowani na to, co wydarzyło się na scenie. Tego trzeba po prostu doświadczyć na własnej skórze! Ninja co chwilę rzucał się w tłum, przeklinał po polsku, ¥o-landi Vi$$er wielokrotnie zmieniała stroje na coraz to dziwniejsze, a DJ Hi-Tek pojawił się na koncercie w przerażającej masce. Wszystko odbywało się na tle imponującej scenografii. Podsumowując: to było COŚ!

Bass Astral x Igo na Kraków Live Festival 2018

Jedną z najlepszych rzeczy podczas festiwali muzycznych jest możliwość poznania nowej muzyki i wykonawców, którzy często pozostają w cieniu i nie dostają takiego rozgłosu, na jaki zasługują. Mamy wrażenie, że tak właśnie jest w przypadku duetu Bass Astral x Igo. Elektroniczne duo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek, którzy wnoszą do muzyki nieoczywiste, zupełnie nowe rozwiązania i brzmienia, których nie sposób pomylić z czymś innym. Do tego głos Igo, od którego mieliśmy ciarki na całym (naprawdę!) ciele...Od czasu zakończenia występu, playlista z utworami tego duetu leci u nas non stop, a Wam polecamy jak najszybciej wybrać na ich koncert. Nie pożałujecie!

Martin Garrix na Kraków Live Festival 2018

To był nasz ulubiony koncert na całym Kraków Live Festival 2018. A nawet nie byliśmy fanami Martina Garrixa i nie znaliśmy wszystkich jego utworów! Trzeba jednak przyznać, że organizatorzy dobrze wiedzieli, co robią, planując występ DJ-a na sam koniec festiwalu. 22-latek swoją pozytywną energią porwał tłum, który skakał, tańczył i bawił się w najlepsze. Fani muzyki elektronicznej nie mogą być zawiedzeni - efekty specjalne, wizualizacje i pokaz fajerwerków idealnie dopełniły show Martina Garrixa, które w świetnym stylu zamknęło tegoroczny Kraków Live Festival.  

Zdjęcia z Kraków Live Festival 2018 obejrzycie w >>>GALERII<<<

Nie możemy doczekać się już przyszłorocznej edycji!