MATERIAŁ PARTNERA

Zmiana rysów twarzy, zwykle w okolicy żuchwy, oraz coraz bardziej widoczne zmarszczki dla wielu kobiet są na tyle uciążliwe, że podejmują one decyzję o skorzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej. Przy pierwszych oznakach starzenia, które mogą się pojawić także u kobiet mających około 35. lat, w zupełności wystarczy regularne stosowanie kosmetyków, które dzięki kompleksowemu połączeniu składników zwalczą najbardziej uciążliwe problemy ze skórą. Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy, zmniejszający istniejące już zmarszczki, powinien stanowić podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny u kobiet, które przekroczyły 40. rok życia. Równocześnie warto sięgnąć po krem ujędrniający do twarzy, który dodatkowo będzie zapobiegać powstawaniu nowych zmarszczek poprzez pobudzanie produkcji kolagenu.

Kiedy stosować kremy liftingujące

Bardzo często kobiety podczas wyboru kremów do pielęgnacji twarzy, wybierają silnie działające kremy na noc. Oczywiście najlepszym połączeniem jest połączenie stosowania kosmetyków o podobnej skuteczności, więc krem na dzień nie powinien być o wiele słabszy. Prawdą jest, iż w czasie snu dochodzi do kompleksowej regeneracji organizmu, w tym skóry, zatem stosowanie na noc kosmetyków o silniejszym działaniu jest w pełni uzasadnione. Nieco inaczej należy postępować z produktami, których głównym zadaniem jest zapewnienie efektu liftingu. Jednym z nich jest LiftActiv Supreme na dzień marki Vichy, który poprawia elastyczność skóry oraz zapewnia jej młodszy wygląd. Dlaczego warto sięgnąć po krem liftingujący rano? Przede wszystkim po to, aby przedłużyć efekt porannego odmłodzenia, do jakiego dochodzi po nocnej regeneracji. W ciągu dnia skóra odwadnia się, co w wielu przypadkach prowadzi do wyraźnego zmęczenia po wielu godzinach. Proces dziennego starzenia skóry, przy braku stosowania odpowiednich kosmetyków, może się przekształcać w długoterminowe starzenie.

Efekt liftingu dzięki kosmetykom

Sięganie po krem na dzień Vichy przynosi skórze wiele korzyści. Przede wszystkim krem zapewnia jej odpowiednie nawilżenie przez zastosowanie wody termalnej Vichy. To właśnie woda termalna sprawia, że krem może być również stosowany przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Efekty jego stosowania można podzielić na krótkoterminowe, zauważalne każdego dnia (wygładzone rysy twarzy, redukcja zmarszczek oraz poprawa elastyczności skóry) oraz efekty długoterminowe, które zapobiegają starzeniu skóry.

Za efekty codziennego liftingu odpowiadają adenozyna i kofeina. Adenozyna ma działanie przeciwzmarszczkowe i wygładzające, z kolei kofeina działa pobudzająco. Przy połączeniu obydwu składników dochodzi do zrelaksowania komórek, dzięki czemu minimalizowane są oznaki starzenia. Efekt długoterminowego starzenia powstrzymują ramnoza i neohesperydyna. To ramnoza odpowiada za przywrócenie naskórkowi odpowiedniej grubości, bowiem wraz z wiekiem naskórek staje się coraz cieńszy, przez co zmarszczki stają się bardziej widoczne. Działająca antyoksydacyjnie neohesperydyna w połączeniu z ramnozą silnie pobudza produkcję kolagenu VII, występującego w skórze.