Królowa Elżbieta II, Książę Harry, Książę William i Kate Middleton w kiczowatych świątecznych swetrach? Czy tak wyglądają rodzinne fotografie świąteczne rodziny królewskiej? Pomarzyć można. To tylko niespodzianka, którą przygotowało dla zwiedzających muzeum Madame Tussauds w Londynie.

Jak święta Bożego Narodzenia spędza brytyjska rodzina królewska? To pytanie zadaje sobie wielu. Tradycyjnie Boże Narodzenie rodzina królewska spędza w posiadłości Sandringham w Norfolk. Tydzień przed Wigilią Królowa Elżbieta II i książę Filip organizują kolację dla członków rodziny w samym Pałacu Buckingham. Później ruszają pociągiem do Norfolk. 

Święta rodziny królewskiej opatrzone są określonym protokołem. Rodzina królewska musi go przestrzegać, ale ich święta tak naprawdę wyglądają całkiem podobnie jak nasze. Kiczowate swetry z pewnością nie są jednak wpisane w tradycję. To akcja zorganizowana przez  Muzeum Madame Tussauds w Londynie, które postanowiło wprowadzić nieco humoru.

Muzeum stworzyło specjalne figury członków rodziny królewskiej  ubranych w kiczowate, świąteczne swetry. Figury ubrane są m.in. w zabawne swetry z psem w koronie, pierniczkami czy pingwinem. Jak się okazuje wszystko odbyło się za pozwoleniem samych zainteresowanych, bowiem akcja ma związek z kampanią Dzień swetra - uratuj dzieciom życie. Akcja potrwa do 16 grudnia i ma na celu zachęcić wszystkich do noszenia zabawnych swetrów, a jednocześnie przekazywania pieniędzy na rzecz dzieci z Nepalu.

Święta Bożego Narodzenia brytyjskiej rodziny królewskiej

Rodzina królewska święta spędza w otoczeniu najbliższych. Mimo to nadal  wszystkich członków rodziny obowiązuje pewien protokół. Wszyscy muszą pilnować harmonogramu, który dotyczy zarówno strojów, jaki i kolacji czy spotkań. Należy pamiętać nawet o kolejności wchodzenia do pomieszczeń. Wszyscy goście muszą się przebierać w ciągu dnia nawet kilka razy! To dotyczy zarówno panów, którzy muszą przebierać się w kolejne garnitury, jak i pań, które muszą zmieniać suknie łącznie z biżuterią. 
 

Poznajcie szczegóły tego, jak brytyjska rodzina królewska obchodzi święta Bożego Narodzenia!