Królowa Elżbieta II na pokazie mody brytyjskiego projektanta Richarda Quinna pojawiła się w towarzystwie najbardziej wpływowej kobiety w świecie mody - Anny Wintour, czyli redaktor naczelnej amerykańskiej edycji "Vogue'a" oraz szefowej Brytyjskiej Izby Mody - Caroline Rush. Wizyta królowej na pokazie Quinna nie była przypadkowa. Monarchini pojawiła się na wydarzeniu z racji na fakt, że projektant został pierwszym laureatem Queen Elizabeth II Award for British Design (Nagroda Królowej Elżbiety II dla Brytyjskiej Mody). Pałac Buckingham wyjaśniał w swoim oświadczeniu, że nagroda jest formą "uznania roli jaką przemysł mody odgrywa w społeczeństwie i dyplomacji", a wyróżnienie będzie przyznawane "wschodzącemu brytyjskiemu projektantowi mody, wykazującemu się oryginalnością i talentem, który jednocześnie demonstruje wartości ważne dla wspólnoty i/lub trwałe wartości".

Królowa Elżbieta II na London Fashion Week.

Królowa Elżbieta II od dawna kojarzy się swoim poddanym z nienagannym stylem i zamiłowaniem do mody. I choć wydarzenia promujące modę w Londynie organizowane są cyklicznie już od 1983 roku, to jednak monarchini dopiero teraz pierwszy raz zdecydowała się wziąć udział w London Fashion Week.

Jak królowa Elżbieta II i Anna Wintour bawiły się na pokazie mody Quinna? Zobaczcie w naszej GALERII. Wygląda na to, że panie bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie ;-) Zgodzicie się z nami?