Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie ws. Meghan i Harry'ego. Monarchini zgromadziła rodzinę na 2,5-godzinnym spotkaniu w Sandringham w Norfolk, które media okrzyknęły już "szczytem w Sandringham". Oprócz królowej wzięli w nim udział książę Harry, książę William oraz książę Karol (zaproszone zostały tylko osoby urodzone w rodzinie królewskiej). Jak donosi "Daily Mail", Meghan Markle miała połączyć się z Wielką Brytanią telefonicznie, ale ostatecznie zrezygnowano z jej uczestnictwa w debacie w obawie przed przechwyceniem połączenia. Książę Harry przybył na spotkanie dwie godziny przed wszystkimi, aby porozmawiać z królową na osobności i przedstawić jej własną wersję wydarzeń oraz powody, dla których razem z żoną zdecydował się odłączyć od monarchii.

Oświadczenie królowej Elżbiety

Spotkanie zwołane przez królową Elżbietę przebiegło w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Brytyjska rodzina królewska starała się zdefiniować nowy status Harry'ego i Meghan oraz określić ich nowe obowiązki i zobowiązania. Po zakończeniu dyskusji, królowa wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym wyznała, że "całkowicie popiera decyzję pary, chociaż wolałaby aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej". Co ciekawe, pisząc o wnuku i jego żonie, Elżbieta II nie użyła ich tytułów książęcych.

ZOBACZ TEŻ: MEGHAN I HARRY: co będą teraz robić? Wszystko, co wiemy o ich "nowym" życiu

- Moja rodzina i ja całkowicie popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan rozpoczęcia nowego życia jako młodej rodziny. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich chęć bardziej niezależnego życia. Harry i Meghan jasno stwierdzili, że nie chcą być zależni od publicznych środków finansowania. W związku z tym uzgodniono, że nastąpi okres przejściowy, w którym będą dzielić swój czas między Kanadę i Wielką Brytanię. Są to skomplikowane kwestie do rozwiązania. Moją rodzinę czeka jeszcze wiele pracy. Ostateczne decyzje zapadną w najbliższych dniach - czytamy w oświadczeniu królowej Elżbiety II.

Myślicie, że jest szansa, aby królowa przekonała Meghan i Harry'ego do zmiany decyzji?

ZOBACZ TEŻ: MEGHAN MARKLE wyjechała z Wielkiej Brytanii. Książę Harry został w Londynie