Mierzący się z wewnętrznymi demonami Adam Kruk (w tej roli znakomity Michał Żurawski) wraca do Białegostoku, gdzie prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Komisarz poddaje się także rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym stara Szeptucha... Oto co wydarzy się w drugim sezonie serialu "KRUK. Czorny woron nie śpi".

"KRUK. Czorny woron nie śpi" - co się wydarzy w drugim sezonie serialu?

Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść - mówi Maciej Pieprzyca, reżyser serialu.

W drugiej odsłonie "KRUKA" pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego bohatera. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Zbigniew Stryj oraz Barbara Jonak. W drugiej serii rozwiną się także wątki postaci znanych już widzom z poprzedniego sezonu. Znaczącą rolę w życiu komisarza Kruka odegra stara Szeptucha i jej pełne podlaskich modlitw rytuały, którymi będzie próbowała pomóc mu odnaleźć się pośród mroku.

Szeptucha pełni rolę przewodnika głównego bohatera. Jest bardzo związana z jego wątkiem od początku do końca - zdradza reżyser.

"KRUK. Czorny woron nie śpi" - fabuła

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie. Jednocześnie, nękające Kruka niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

Premiera drugiego sezonu "KRUK. Czorny woron nie śpi" już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe. Cały pierwszy sezon "KRUK. Szepty słychać po zmroku" można oglądać online na canalplus.com.

ZOBACZ TAKŻE: "KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI": premiera singla do drugiego sezonu serialu. Mroczny utwór z hipnotyzującym klipem [WIDEO