Śledztwo w sercu Podlasia będzie dla inspektora łódzkiego wydziału kryminalnego, Adama Kruka, czymś więcej, niż numerem sprawy w aktach. Kruk zostanie oddelegowany do Białegostoku, gdzie będzie musiał odnaleźć porwanego nastolatka. Zderzy się też z mroczną stroną swojej przeszłości.

W roli głównej: Podlasie

Scenarzysta Jakub Korolczuk (który pochodzi z Białegostoku) łapie widza za gardło i nie puszcza, podobnie jak grający z zapamiętaniem, a wręcz opętaniem, Michał Żurawski. Partneruje mu Cezary Łukaszewicz (doskonale znany z anteny CANAL+ z serialu „Belfer”), oraz plejada takich gwiazd jak Anna Nehrebecka, Jerzy Schejbal, Marcin Bosak czy Katarzyna Wajda. Przyroda zaś nie jest tylko scenerią – gra swoją własną, niepokorną i wyrazistą rolę.


„Dobry serial to emocje. Kino to emocje. Chciałem napisać taką historię, która miałaby moc oczyszczania. Każda dobra historia powinna przynieść widzowi katharsis” – mówi Korolczuk.

Historia Adama Kruka, policjanta z nierozliczoną przeszłością, to mięsiste postaci i podlaskie bezdroża, które tworzą tajemniczy klimat i na długo pozostaną w pamięci każdego widza. Więcej na kruczej stronie serialu >>> https://kruk.canalplus.pl


Najmocniejszy polski thriller - kiedy?

Premierowe odcinki serialowego thrillera „KRUK. Szepty słychać po zmroku” na ekranie CANAL+ w każdą niedzielę, od 18 marca, o godz. 21:30


Kulisy oryginalnej produkcji CANAL+

Zdjęcia z planu, niepublikowane materiały i smaczki fabularne znajdziecie na Instagramie