Krystian Ochman to jeden z tych artystów, o których mówi się, że talent ma zapisany w genach. Zwycięzca 11. edycji programu "The Voice of Poland" to wnuk światowej sławy śpiewaka operowego, reżysera i filantropa, Wiesława Ochmana. To właśnie on jest jego muzycznym guru i wzorem do naśladowania.

ZOBACZ: Finał "The Voice of Poland 11" - sprawdź wyniki

Kim jest Krystian Ochman?

Krystian Ochman przyszedł na świat 19 lipca 1999 roku -  w tym roku skończył więc 21 lat. Jeśli intryguje cię jego akcent, to musisz wiedzieć, że podopieczny Michała Szpaka z 11. sezonu muzycznego show telewizyjnej Dwójki urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Stało się tak ponieważ rodzice Krystiana w czasach komunizmu wyjechali do Ameryki na studia i do pracy.

Punkt zwrotny w życiu artystycznym Krystiana Ochmana nastąpił w liceum, gdy wcielił się w rolę księcia w szkolnym przedstawieniu. To właśnie po wysłuchaniu tego występu dziadek zachęcił go do podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Krystian Ochman w "The Voice of Poland"

Wnuk Wiesława Ochmana rozpoczął swoją przygodę w 11. odsłonie "The Voice of Poland" od fenomenalnego wykonania utworu "Beneath Your Beatiful" z repertuaru brytyjskiego wokalisty, znanego pod pseudonimem Labrinth. 

W kolejnych etapach muzycznego talent show Krystian nie przestawał zachwycać. Jego interpretacje piosenek "Z tobą chcę oglądać świat", "Sound of silence" i "All by myself" powaliły jury na kolana. Największym hitem na YouTube jest jednak jego występ z autorskim singlem "Światłocienie", w którym we wspaniałym stylu zaprezentował szerokie spektrum swoich wokalnych możliwości i różnorodne muzyczne inspiracje - od klasyki po hip-hop.

Krystian Ochman - Instagram

W mediach społecznościowych znaleźć można już niejeden profil Krystiana Ochmana. Warto jednak wiedzieć, że jedyne oficjalne konto młodego wokalisty na Instagramie to @krystianochman.

Zobacz drogę Krystiana Ochmana do finału "The Voice of Poland 11" już teraz w naszej GALERII.