Krystyna Pyrkosz udzieliła pierwszego wywiadu od śmierci męża, Witolda Pyrkosza. Żona aktora w rozmowie z dziennikiem "Super Expressem" przyznała, że nie wyobraża sobie życia bez swojego partnera, a jego odejście było dla niej ogromnym szokiem. Nie ona jedyna jest zaskoczona nagłą śmiercią Pyrkosza. Gwiazdę serialu „M jak Miłość” w czułych słowach pożegnali już także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Anna Mucha, Joanna Koroniewska i bracia Mroczkowie. Przypomnijmy, że Witold Pyrkosz od 17 lat wcielał się w Lucjana Mostowiaka.

ZOBACZ: Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Witolda Pyrkosza? Już wiadomo

Krystyna Pyrkosz zabrała głos po raz pierwszy od śmierci swojego męża. Z jej wypowiedzi bije olbrzymi smutek i żal. Żona, a także menadżerka zmarłego aktora, powiedziała, że zwyczajnie nie wyobraża sobie życia bez niego:

„Ja nie wiem, co ja teraz zrobię. Najchętniej to bym się położyła obok męża i żeby nas razem pochowali. Ja się wykończę. Długo to nie potrwa…”

Na łamach tabloidu Krystyna Pyrkosz opowiedziała także, jak dowiedziała się o śmierci Witolda Pyrkosza. Przypomnijmy: Pyrkosz zmarł w sobotę, 22 kwietnia. Żona aktora zdradziła też, jak wyglądały jego ostatnie dni:

„Pojechał z zapaleniem płuc, a w szpitalu miał dwa razy zatrzymanie akcji serca. Jeszcze był świadom i wtedy nagle dostał udaru... To była kropka nad i. Przez tydzień nie miał świadomości. Nie było z nim już kontaktu. Lekarze rozmawiali ze mną, wiedziałam, co się stanie... Taki miałam poranek, że dostałam telefon ze szpitala. Nie było mnie przy nim. Ale z mężem już nie było kontaktu…”

Po czym szczerze dodała, że jej świat się załamał i obawia się, że sama może doznać wkrótce ataku serca:

„Już niestety nie ma mi kto mówić: ‘będzie dobrze’. Nie wiem... Nie wiem, czy mnie szlag nie trafi. Każde serce ma jakąś wytrzymałość. Choć mąż powtarzał, że ma serce jak dzwon, prawda?”

CZYTAJ TEŻ: KORONIEWSKA, MROCZEK, KOŻUCHOWSKA, MUCHA - gwiazdy wspominają Witolda Pyrkosza [ZDJĘCIA]

Witold Pyrkosz zmarł w minioną sobotę. Informację o jego śmierci jako pierwsza podała oficjalna strona serialu „M jak Miłość” na Faccebooku. Wiadomość o podobnej treści zamieściła także na swoim profilu aktorka Małgorzata Pieńkowska, która w serialu wciela się w córkę Witolda Pyrkosza. Aktor zmarł w wieku 90 lat.

Wiadomo jest już także, że Pyrkosz spocznie w Górze Kalwarii. To właśnie tam odbędzie się pochówek aktora, który zaplanowano na dziś - piątek, 28 kwietnia.