Ostatnie pożegnanie bez mszy świętej i księdza. Tak wyglądał pogrzeb Krystyny Sienkiewicz – wybitniej polskiej aktorki i artystki kabaretowej. Taką formę pochówku wybrała najbliższa rodzina aktorki, która wiedziała, że Sienkiewicz marzyła o takim właśnie pogrzebie. Krystyna Sienkiewicz zmarła w nocy z 11 na 12 lutego - dwa dni przed swymi 82. urodzinami. Aktorka spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w kolumbarium VII. Gwiazdę ze łzami w oczach pożegnała najbliższa rodzina i przyjaciele oraz wybitni aktorzy, z którymi spotykała się w teatrze i na planach filmowych.

ZOBACZ: KRYSTYNA SIENKIEWICZ zostawiła po sobie ogromny spadek!

Na pochówek Sienkiewicz na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przybyli znani aktorzy, w tym m.in. Dorota Stalińska, Emilia Krakowska, Adrianna Biedrzyńska, Elżbieta Jarosik, Elżbieta Zającówna, Daniel Olbrychski i jego żona Krystyna Demska-Olbrychska, Zofia Czerwińska i Krystyna Kołodziejczyk.

Aktorka, która przed laty odwróciła się od instytucji Kościoła, chciała mieć świecki pogrzeb. Ostatnią wolę Sienkiewicz spełnił jej bratanek - muzyk Kuba Sienkiewicz, który zajął się organizacją smutnej uroczystości. To on też poinformował o śmierci Krystyny Sienkiewicz.

W jednym z ostatnich wywiadów aktorka mówiła, jaki ma stosunek do Kościoła:

Lubię kapliczki. W Sienkiewiczówce jest jedna ku czci Jana Pawła II, ale nie chodzę do kościoła. Pan Bóg ma niedobre okulary. Źle przez nie widzi, skoro pozwala, żeby cierpiały małe dzieci. I zwierzęta. W moim domu zawsze żyła, i tak jest do dziś, gromadka uratowanych od śmierci psów i kotów. Pies ma czyste serce. Nie zdradzi, nie okłamie, nie oczerni. Ale ja się modlę, proszę pani. Najlepszą modlitwą jest praca. Ubóstwiam pracować. To moja pasja.

Tę pasję dało się zobaczyć w jej pracy, która dawała wiele radości nie tylko jej widzom, ale i setkom kolegów i koleżanek aktorów. A także samej Krystynie Sienkiewicz, która do końca była aktywna zawodowo.

Zobaczcie w naszej GALERII, którzy z nich postanowili uczestniczyć w ostatniej drodze Krystyny Sienkiewicz.