Krystyna Sienkiewicz była aktorką i artystka estradową, związaną m. in. z Kabaretem Starszych Panów. W 2015 roku walczyła z czerniakiem. Wcześniej przeszła udar, przez który straciła prawie 85 procent wzroku. Musiała też na nowo nauczyć się mówić. Mimo to do końca życia Sienkiewicz zachowała pogodę ducha, radość życia i uśmiech nieschodzący z jej twarzy. Aktorka zmarła w niedzielę, 12 lutego. Miała 81 lat. Do tej pory nie było wiadomo, gdzie i kiedy zostanie pochowana Krystyna Sienkiewicz. Teraz udało się jednak poczynić te ustalenia. 

ZOBACZ: KRYSTYNA SIENKIEWICZ zostawiła po sobie ogromny spadek! O jaką sumę chodzi?

Jak podała stacja TVP Info, pogrzeb Krystyny Sienkiewicz odbędzie się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach we wtorek, 21 lutego, o godz. 14.00. Wbrew wcześniejszym pogłoskom, Sienkiewicz zostanie pochowania właśnie na Powązkach Wojskowych, a nie na Starych Powązkach, na których co roku 11 listopada aktorka kwestowała, zbierając na renowacje zabytkowych pomników.

Jej zaangażowanie w tę akcję doceniał sam Jerzy Waldorff – organizator tej inicjatywny, który w czasie kwest nazywał Sienkiewicz "miss cmentarza"!

Krystyna Sienkiewicz miała adoptowaną córkę Julię, a jej bratankiem był Kuba Sienkiewicz – frontman i założyciel zespołu "Elektryczne gitary". To właśnie córka i bratanek artystki odpowiadają za organizację pogrzebu i wybór miejsca pochówku aktorki. Zaś Kuba powiadomił media o śmierci swojej ciotki, publikując wpis na Facebooku. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że wybitna aktorka zmarła.

POLECAMY: KRYSTYNA SIENKIEWICZ - dziś aktorka obchodziłaby 82. urodziny

Zgadujemy, że w ostatniej drodze Krystynie Sienkiewicz będą towarzyszyli nie tylko koledzy i koleżanki aktorzy, lecz także setki, a może nawet i tysiące jej widzów i wiernych fanów jej talentu.

Należeliście do tego grona?