Krzysztof Gonciarz postanowił wyrazić solidarność z osobami protestującymi przeciw aresztowaniu Margot - aktywistki LGBT, która została zatrzymana i umieszczona na 2 miesiące w areszcie za zniszczenie furgonetki Pro-Prawo do Życia. Znany youtuber stworzył własną ciężarówkę, którą wyjechał na ulice Warszawy. Można na niej przeczytać m.in. "Każdy może obkleić ciężarówkę i gadać z niej głupoty", "Nie słuchaj jej głupot", "Nie do wiary, że to jest legalne" czy "Twoja ciężarówka jest niegrzeczna i gada głupoty? Znalazła plandekę w lesie i uważa się za autorytet moralny? Mamy na to kilka sposobów". 

Krzysztof Gonciarz wspiera społeczność LGBT. Stworzył własną furgonetkę

- Akcję wymyśliliśmy kilka dni temu. Zależało nam na zrobieniu czegoś, co rozbawi ludzi i zwróci uwagę na problem furgonetek anty-LGBT. Ale nie doleje oliwy do ognia. Nasza akcja to performans komediowy, ale celem jest oczywiście pozbycie się wiadomych furgonetek z ulic Warszawy - powiedział Krzysztof Gonciarz w rozmowie z "Wyborczą".

Akcja Krzysztofa Gonciarza ma potrwać dwa dni. Jak dotąd nie doszło do konfrontacji ciężarówki vlogera i osób przeciwnych społeczności LGBT. Warto dodać, że to nie pierwsza akcja Gonciarza wspierająca mniejszości seksualne w Polsce - w czerwcu apelował on do Andrzeja Dudy, aby uważał na słowa i zrezygnował z retoryki nietolerancji wobec społeczności LGBT. 

Zdjęcia furgonetki Krzysztofa Gonciarza obejrzycie w galerii.