Krzysztof Kalczyński nie żyje. Był aktorem znanym z ról w wielu polskich serialach, muzykiem Teatru Narodowego, a także pisarzem. Wydał książkę "Moje boje pojedynczo i we dwoje", w której zawarł wspomnienia o swojej rodzinie oraz latach młodości. Odszedł w wieku 82 lat, 10 września 2019 rano. O śmierci swojego ojca, poinformowała Anna Kalczyńska na Facebooku zamieszczając wzruszający wpis: "Drodzy Przyjaciele, mój ukochany Tata odszedł dziś rano. Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie był miłością, wsparciem, samą czułością. [...] Jak wiecie, napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniale życie. Myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe. Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno…".

Krzysztof Kalczyński nie żyje

Krzysztofa Kalczyńskiego pożegnała w mediach społecznościowych również jego synowa, Zuzanna Sielicka-Kalczyńska. Żona dziennikarza Filipa Kalczyńskiego nie szczędziła zmarłemu teściowi pięknych, wzruszających słów:

"Dziś odszedł mój wspaniały Teść, Tata - Krzysztof Kalczyński. Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata, ale też Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało. Mam to szczęście, że mieszkam z kilkoma klonami Taty - ten urok, poczucie humoru, odwaga, kreatywność to bardzo Kalczyńskie cechy. Dziękuję Tato za to i za Twoje ogromne serce".

Kim był Krzysztof Kalczyński?

Krzysztof Kalczyński urodził się 4 maja 1937 w Poznaniu. Ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Grał w wielu teatrach oraz filmach i serialach. Prywatnie był mężem aktorki Haliny Rowickiej, z którą ma trójkę dzieci: Annę, Marię i Filipa.

Rodzinie i bliskim Krzysztofa Kalczyńskiego składamy najszczersze kondolencje.