5 kwietnia 2021 za pośrednictwem Facebooka manager Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala poinformował o jego śmierci. Informację w rozmowie z Onetem potwierdziła zaś żona artysty, Ewa Krawczyk. Od 23 marca do 3 kwietnia muzyk przebywał w szpitalu. Był zakażony koronawirusem.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

W piątek sam artysta poinformował, że opuścił szpital, w którym przebywał przez kilka ostatnich tygodni:

Wychodzę ze szpitala. Dziękuję fanom za wsparcie. Żona czytała mi przez telefon wszystkie komentarze i życzenia. Wracam do zdrowia. Nie martwcie się o mnie, z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Bóg działa rękoma ludzi. Dziękuję Bogu, że żyję - powiedział Krzysztof Krawczyk w rozmowie z "Super Expressem".

Krzysztof Krawczyk swój ostatni post na Facebooku napisał w sobotę:

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi! - napisał na Facebooku muzyk.

Jak poinformowała TVP, w niedzielę artysta zasłabł i trafił do szpitala w Łodzi, gdzie dzień później zmarł.

Artysta od lat miał problemy ze zdrowiem. W 2005 roku przeszedł operację wszczepienia endoprotezy biodra. Problemy z poruszaniem się niestety powróciły, przez co w 2019 roku artysta poddał się operacji wymiany endoprotezy. W tym samym roku Krawczyk ujawnił, że już kilkakrotnie przyjął sakrament namaszczenia chorych. W 2020 roku zakończył zaś karierę muzyczną.

Zmarł KRZYSZTOF KRAWCZYK R.I.P.

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Krzysztof Krawczyk - kariera 

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Artysta obdarzony był niezwykłym barytonem. Karierę zaczynał w zespole Trubadurzy, do którego należał w latach 1963–1973 i w 1976 roku. Od 1973 roku artysta solowy. W 1979 roku z powodu cenzury wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Koncertował w Chicago, Las Vegas i Indianapolis, a także dorabiał jako taksówkarz, barman, czy robotnik fizyczny. Na swoim koncie ma wiele znanych przebojów. Na zawsze w naszych sercach pozostaną takie utwory, jak: "Mój przyjacielu", "Znamy się tylko z widzenia", "Parostatek", "Jak minął dzień", "Byle było tak", "Pamiętam ciebie z tamtych lat", czy "Bo jesteś ty".

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Krawczyk kończy karierę. Żona artysty informuje: "Nie wróci już na scenę"