Krzysztof Krawczyk od lat otwarcie mówi o swojej wierze w Boga. Choć w przeszłości nie zawsze tak było, to 72-letni wokalista przyznaje, że obecnie religia pełni bardzo ważną rolę w jego życiu. Wykonawca przeboju "Parostatek" ostatnio ponownie ze szczegółami opowiedział o swoim głębokim nawróceniu w wywiadzie dla katolickiego serwisu internetowego. Krawczyk, który zmaga się z wieloma przewlekłymi chorobami, wyznał, że już kilkakrotnie przyjął namaszczenie chorych, który nadal, niesłusznie, większości Polaków kojarzy się jedynie z sakramentem zarezerwowanym dla osób znajdujących się na łożu śmierci.

- Cierpię na różne choroby, w tym dość uciążliwą arytmię serca i już kilka razy prosiłem tych księży o sakrament namaszczenia chorych. Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości. Ten piękny sakrament wiele razy w życiu mnie ratował. Mocno wierzę, że Chrystus to nie tylko Pan, Nauczyciel, ale Przyjaciel, który bezinteresownie jest, bezinteresownie pomaga - zdradził w wywiadzie dla serwisu aleteia.org.

Krzysztof Krawczyk o wierze w Boga

Krzysztof Krawczyk ujawnia, że często powierza Bogu swoje codzienne troski i problemy. Artysta modli się nawet przed swoimi koncertami i prosi o błogosławieństwo dla siebie i innych wykonawców wchodzących na scenę. Namawia do tego także swoich muzyków.

- Dziś przed koncertem zawsze modlę się z zespołem – trzymamy się wtedy za ręce – aby Bóg, przez swego Syna, mocą Ducha Świętego, uleczył nasze zmęczenie, nasze niedomagania, abyśmy mogli dać dobry koncert w miejscu, w którym jesteśmy. Modlimy się też o to, aby Pan pobłogosławił również innym artystom. I ta modlitwa, chcę to podkreślić, naprawdę działa. Wiele razy było tak, że przed koncertem padał deszcz. Wchodziliśmy na scenę – przestawało padać; schodziliśmy z niej – znowu zaczynało lać. Ktoś powie: „przypadek”, a ja wiem, że to Boże działanie - opowiada w rozmowie z redaktorką aleteia.org.

Krzysztof Krawczyk aktualnie czuje się bardzo dobrze i gra tego lata wiele plenerowych koncertów w całej Polsce. W sierpniu będzie można go posłuchać na żywo m.in. w Grabinie k. Płocka (14.08), Morzyczynie (18.08), Warszawie (24 sierpnia) i Łęgach Dębińskich (31 sierpnia).

SPRAWDŹ TEŻ: Krzysztof Krawczyk w Gali: "Nie potrafiłem być wiernym mężem". Co mówi o byłych żonach?