Wczoraj w nocy już po raz 59. rozdano muzyczne Oscary, czyli statuetki Grammy! Gala ich rozdania odbyła się nocy w Los Angeles a jej wielkimi zwycięzcami okazali się Adele oraz Drake. Rozczarowana mogła być za to Beyonce, która mimo 9 nominacji za album „Lemonade” z gali wyszła jedynie z 2 złotymi gramofonami. Wśród nagrodzonych znalazł się jednak także Polak. O nominacji dla niego pisaliśmy już na długo przed galą. O kogo chodzi?

ZOBACZ: ADELE NA GRAMMY 2017 „Jesteś artystką mojego życia. Twoja płyta jest pomnikowa!”

Wśród zwycięzców tegorocznych nagród Grammy znalazł się polski kompozytor Krzysztof Penderecki, którego wyróżniono złotym gramofonem za płytę „Penderecki conducts Penderecki, vol. 1’’. Krążek rozpoczyna serię, która będzie prezentacją dzieł orkiestrowo-chóralnych artysty. Muzyk został wyróżniony w kategorii muzyka chóralna. 

Album „Penderecki conducts Penderecki, vol. 1’’ zawiera m.in. pierwsze nagranie studyjne Krzysztofa Pendereckiego z Chórem i Orkiestrą Filharmonii Narodowej.

Na krążku znalazły się również: nowa interpretacja jednego z utworów, które zapoczątkowały światową karierę kompozytora – „Psalmów Dawida" oraz dwa inne dzieła kompozytora: "Hymn do Św. Daniiła" i "Hymn do Św. Wojciecha".

Tegoroczna Grammy nie jest pierwszą nagrodą, która przypadła muzykowi. Penderecki był już wcześniej pięciokrotnie nagrodzony statuetkami Grammy: w 1988,  dwukrotnie w 1999, a także w 2001 i 2013. Szósty złoty gramofon nie jest zatem przypadkiem!

POLECAMY: EDYTA GÓRNIAK również pojawiała się na rozdaniu nagród Grammy!

Jak widać, świat poznał się już na bezdyskusyjnym talencie Krzysztofa Pendereckiego. Ciekawe, czy którykolwiek polski artysta kiedyś powtórzy jego sukces?

Myślicie, że ma na to szansę Edyta Górniak, która pojawiła się na tegorocznym rozdaniu statuetek?