Krzysztof Sadowski jest aktywny na polskiej scenie muzycznej już od połowy lat 50. Instrumentalista i kompozytor przez wiele lat koncertował w kraju i za granicą oraz współpracował z czołowymi postaciami polskiej sceny jazzowej. Znany jest także jako twórca telewizyjnych programów dla dzieci i młodzieży, m.in. "Tęczowy Music Box" w TVP 2 czy "Co jest grane?" w Polsacie. Sprawdź, co jeszcze wiemy na temat jego życia prywatnego i zawodowego.

Kim jest Krzysztof Sadowski zawodowo?

Krzysztof Sadowski to nie tylko pianista, ale także wirtuoz takich instrumentów, jak organy Hammonda oraz elektroniczne instrumenty klawiszowe. Znał niemal wszystkich czołowych artystów, którzy tworzyli jazz w Europie po II wojnie światowej. Sadowski tworzył utwory do filmów, a także dla innych znanych artystów, takich jak Maria Koterbska, Danuta Rinn, Irena Santor i Violetta Villas. Przez dwie dekady pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Za swoje osiągnięcia artystyczne w 2017 roku otrzymał Nagrodę Specjalną od Stowarzyszenia Artystów Autorów ZAiKS.

Kim jest Krzysztof Sadowski prywatnie?

Krzysztof Sadowski przyszedł na świat 15 grudnia 1936 roku w Warszawie. Jego żoną jest piosenkarka i flecistka, Liliana Urbańska, z którą w 2002 roku stworzył Fundację Wspierającą Dzieci Uzdolnione Muzycznie "Tęcza", a także dziecięcy zespół muzyczny o tej samej nazwie.

W sierpniu 2019 roku dziennikarz śledczy Mariusz Zielke publicznie oświadczył, że posiada dowody na to, że Krzysztof Sadowski jest pedofilem, który przez wiele lat molestował i gwałcił dzieci. Sadowski na razie nie skomentował stawianych mu zarzutów. Głos zabrała natomiast żona muzyka, stanowczo dementując informacje przedstawione przez dziennikarza.

Zobacz zdjęcia Krzysztofa Sadowskiego w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Syn królowej Elżbiety II posądzony o gwałt na 16-latce! Skandal w rodzinie królewskiej