Krzysztof Sapkowski nie żyje. Syn Andrzeja Sapkowskiego miał zaledwie 47 lat. O śmierci  jedynego syna autora sagi o "Wiedźminie" poinformował Marcin Zwierzchowski, redaktor pisma, w lipcowym wydaniu miesięcznika "Nowa Fantastyka". Dziennikarz opowiedział jeszcze o tym w jaki sposób ta informacja dotarła do jego redakcji. Okazuje się, że przekazał ją sam Andrzej Sapkowski, gdy w rozmowie z miesięcznikiem "Nowa Fantastyka" wspominał o Macieju Parowskim. Pisarz przed laty zdradził również, że to właśnie jego synowi fani mogą zawdzięczać powstanie sagi o Wiedźminie.

Kim był Krzysztof Sapkowski?

Krzysztof Sapkowski był jedynym synem Andrzeja Sapkowskiego i jego pierwszej żony. Według portalu Gazeta.pl mężczyzna był poetą i tłumaczem. Zadebiutował na polskim rynku książkowym za sprawą tomiku "Orchidea dla Lilith". Większość swoich utworów wydawał pod żeńskim pseudonimem Katarzyna Frene. Był współzałożycielem magazynu "Nowy Talizman". Dzielił z ojcem zamiłowanie do literatury fantasy. To on zachęcił Andrzeja Sapkowskiego, by wziął udział w konkursie na opowiadanie w 1986 roku, organizowanym przez miesięcznik "Fantastyka". Dzięki motywacji syna, pisarz zdobył trzecie miejsce.

Obecnie "Wiedźmin" jest jedną z najpopularniejszych powieści fantasy na całym świecie, stworzono aż 3 gry na podstawie sagi, a jeszcze w tym roku będzie można oglądać na platformie Netflix serial oparty na noweli o Geralcie, "The Witcher". Sam pisarz wspominał:

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: "Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?". "Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę". No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach.

Andrzej Sapkowski jeszcze nie ujawnił jaka była przyczyna śmierci jego jedynego syna.

SPRAWDŹ TEŻ: Wiemy, kto zagra Geralta w serialu "Wiedźmin" na Netflix