Krzysztof Śmiszek jest partnerem życiowym Roberta Biedronia już od 2002 roku. Z byłym prezydentem Słupska łączy go nie tylko miłość, ale także praca. Prawnik został ekspertem ds. wymiaru sprawiedliwości powstałej w lutym 2019 partii politycznej Biedronia o nazwie Wiosna. Ma tam odpowiadać między innymi za kwestie związane z rozliczeniem winnych naruszeń konstytucji oraz rozdziału państwa od Kościoła. Wcześniej nie był zaangażowany politycznie. Co wiadomo o jego życiu prywatnym i zawodowym? Sprawdź poniżej.

Kim jest Krzysztof Śmiszek?

Krzysztof Śmiszek urodził się 25 sierpnia 1979. W tym roku skończy więc 40 lat. Pochodzi ze Stalowej Woli. Z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych. Od wielu lat spełnia się także jako działacz społeczny i obrońca praw człowieka. Jest pomysłodawcą i jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Jest także członkiem zarządu Instytutu Myśli Demokratycznej. 

Krzysztof Śmiszek i Robert Biedroń nie planują ślubu za granicą. Zgodnie uważają, że jako polscy obywatele mają prawo do zawarcia związku małżeńskiego we własnym kraju. Dodajmy, że w programie partii Wiosna znalazł się postulat wprowadzenia w Polsce związków partnerskich i równości małżeńskiej dla wszystkich, niezależnie od płci.

Zobacz zdjęcia Krzysztofa Śmiszka i Roberta Biedronia w naszej GALERII >>

PRZECZYTAJ TEŻ WYWIAD >>> ROBERT BIEDROŃ: Rzucali we mnie kamieniami i wyśmiewali. Teraz jestem ich człowiekiem [WYWIAD]