W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. Finał WOŚP wzbudził wiele skrajnych emocji. Wyjątkowo baczną uwagę poświęcono w tym roku Telewizji Polskiej, która po raz pierwszy od ćwierćwiecza nie transmitowała finału. Szefowa „Widomości” w TVP Marzena Paczuska tłumaczyła przewrotnie, że telewizja nie ma takiego obowiązku, bo tysiące wolontariuszy Jurka Owsiaka to "popadająca w śmieszność sekta". O fakcie, że w całym kraju trwa 25. finał WOŚP poinformował jednak prowadzący program Krzysztof Ziemiec. Tyle że wzmianka o tym wydarzeniu zajęła mu jedynie…14 sekund!

ZOBACZ: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Padł już pierwszy rekord 25. finału WOŚP!

Krzysztof Ziemiec został swoistym symbolem bojkotu WOŚP przez TVP. Gospodarz niedzielnego wydania „Widomości” poświęcił WOŚP zaledwie... 14 sekund na końcu programu. Wyglądało to bardziej jako dodany przez siebie komentarz niż regularny materiał przygotowany przez reporterów. Jakby tego było mało, nie dość, że w „Wiadomościach” nie wyemitowano żadnego materiału na temat finału, to jeszcze okazało się, że TVP wymazywało wzmianki o WOŚP w innych reportażach. Z kadrów usuwano nawet serduszka przyklejone do kurtek gości proszonych o wypowiedzi do materiałów reporterskich! Na TVP i Ziemca spadła fala zasłużonej krytyki, ale i hejtu.

POLECAMY TEŻ: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Licytacja której gwiazdy osiągnęła najwyższą cenę?

Teraz wygląda na to, że Ziemiec poczuł się urażony negatywnymi komentarzami, jakie padły pod jego adresem po niedzielnym „zajściu”. W rozmowie z dzisiejszym „Faktem” dziennikarz wyznał, że prywatnie wspiera WOŚP razem z żoną i poskarżył się, że media niepubliczne „wydały na niego wyrok". Co dokładnie powiedział?

Został wydany na mnie wyrok! Niesprawiedliwy. Rodzina i ja wsparliśmy orkiestrę!

Do niedzielnej sytuacji o zdawkowej informacji na temat WOŚP odniósł się już także rzecznik prasowy TVP. Ten twierdzi z kolei, że krótka wzmianka o WOŚP na końcu serwisu była jedynie ... błędem realizatora!

Podana przez Krzysztofa Ziemca w "Wiadomościach" informacja o koncercie finałowym i zbiórce WOŚP była przygotowanym wcześniej, zaplanowanym elementem scenariusza programu. Wypowiedź na końcu została przerwana z powodu błędu realizatora…

Ten komunikat jest o tyle kuriozalny, że w pozostałych serwisach informacyjnych TVP wzmianki o WOŚP również trwały nie dłużej niż kilka sekund.

Czyżby tego dnia wszyscy realizatorzy TVP popełniali ten błąd jak jeden mąż…? Prawdziwy przypadek...