Nie żyje ksiądz Kazimierz Orzechowski. Duchowny katolicki i aktor zmarł 4 sierpnia rano w Domu Artysty Weterana w Skolimowie - poinformował w niedzielę po południu Związek Artystów Scen Polskich. Dokładna przyczyna śmierci księdza Orzechowskiego nie została podana do wiadomości publicznej.

Kim był Kazimierz Orzechowski?

Kazimierz Orzechowski przyszedł na świat 3 marca 1929 roku. Pochodził z Gdańska. Początkowo studiował w Państwowej Wyższej Szkole Aktorskiej w Krakowie. Na czwartym roku przeniósł się do Łodzi. Dyplom Szkoły Filmowej uzyskał w 1952 roku. Co ciekawe, powołanie do kapłaństwa poczuł dopiero po 30. roku życia.

- Bano się, że skoro jestem aktorem, to pewnie za dwa miesiące wylecę i będzie z tego tylko skandal. Na szczęście prymas Wyszyński się zgodził - wspominał.

Ksiądz Orzechowski przyjął święcenia kapłańskie 9 czerwca 1968 roku. W latach 1994–2009 pełnił funkcję kapelana Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Nie tylko ksiądz, ale także aktor

Kazimierz Orzechowski znany był telewidzom przede wszystkim z roli księdza Leskiego w popularnej telenoweli "Złotopolscy". W role duchownych wcielał się także, w takich filmach, jak "Dama kameliowa", "Pestka", "Awantura o Basię", "Człowiek z żelaza", czy "Panny z Wilka" oraz w serialach "Marszałek Piłsudski" i "Panny i wdowy".

Zobacz zdjęcia księdza Kazimierza Orzechowskiego w naszej GALERII >>