Książę Filip, 99-letni mąż królowej Elżbiety, trafił do szpitala. Według oficjalnego komunikatu prasowego Pałacu Buckingham, miał źle poczuć się we wtorek wieczorem. - Jego Wysokość został przyjęty do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorek wieczorem. Książę ma pozostać w szpitalu przez kilka dni pod obserwacją i odpocząć - czytamy.

99-letni książę Filip trafił do szpitala

Jak donosi "CNN", książę Filip do szpitala przyjechał samochodem i wszedł do niego o własnych siłach, a jego hospitalizacja nie ma nic wspólnego z COVID-19. Elżbieta II i jej mąż pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa przyjęli w styczniu 2021 roku.

- Przyjęcie księcia do szpitala jest środkiem zapobiegawczym, który zalecił lekarz Jego Królewskiej Mości, po tym skarżył się na złe samopoczucie - dowiadujemy się z dalszej części komunikatu Pałacu.

Przed londyńską placówką, w której przebywa 99-latek, czuwa brytyjska policja. Według źródeł serwisu, królowa Elżbieta II pozostała w zamku Windsor.

Przypomnijmy, że ze względu na swój podeszły wiek książę Filip w ostatnich latach kilkukrotnie trafiał do szpitala. W 2017 roku całkowicie wycofał się z życia publicznego.