Książę Filip zakończył swój najdłuższy w życiu pobyt w szpitalu. We wtorek 16 marca zgromadzeni pod londyńskim szpitalem króla Edwarda VII fotoreporterzy uchwycili na zdjęciach moment, gdy małżonek królowej Elżbiety II opuszcza placówkę i w asyście lekarzy wsiada do królewskiej limuzyny.

Książę Filip wyszedł ze szpitala

Hospitalizacja księcia Edynburga trwała blisko miesiąc. Przypomnijmy, że Filip trafił po raz pierwszy do szpitala króla Edwarda VII w Londynie w połowie lutego. Pałac Buckingham zapewniał wówczas, że są to jedynie działania zapobiegawcze w związku z tym, że książę źle się poczuł. W placówce miał pozostać jedynie przez kilka dni na obserwacji i w celu odpoczynku.

Stan zdrowia 99-latka niestety okazał się znacznie poważniejszy, niż początkowo informowano. Infekcja, z którą walczył, nie ustępowała. Na początku marca książę został przeniesiony do prywatnej placówki, gdzie kontynuowano leczenie. Kilka dni później Pałac Buckingham udzielił w końcu nowych informacji o stanie zdrowia męża królowej. Okazało się, że w szpitalu św. Bartłomieja Filip przeszedł operację kardiologiczną.

Po udanym zabiegu na istniejącą już wcześniej chorobę serca członek brytyjskiej rodziny królewskiej został ponownie przetransportowany do szpitala króla Edwarda VII. Po niecałych dwóch tygodniach od operacji książę Filip został wypisany do domu.

Zobacz pierwsze od ośmiu miesięcy zdjęcia księcia Filipa już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Dzieci Williama i Kate napisały wzruszające listy do Diany: "Papa tęskni za tobą"