Książę Filip opuścił szpital króla Edwarda VII, w którym przebywał od 17 lutego. Nie wypisano go jednak do domu (Pałacu Buckingham), a jedynie przeniesiono do innej placówki. Od 1 marca monarcha jest leczony w szpitalu Bartholomew's. Powody tej decyzji podano w specjalnym oświadczeniu. Poinformowano również, jak czuje się monarcha i jakie są rokowania. Wszystko wskazuje na to, że terapia przynosi oczekiwane efekty.

Jak czuje się książę Filip?

Pałac Buckingham potwierdził, że dalsze leczenie infekcji, z którą zmaga się książę Filip, będzie przebiegało w szpitalu Bartholomew's. To renomowana placówka, znana zwłaszcza ze świetnej opieki kardiologicznej. Książę Edynburga został przyjęty do niej za namową lekarza prowadzącego.

Książę pozostanie w szpitalu przez kilka dni na obserwację – poinformował Pałac Buckingham. Dodano również, jak czuje się obecnie: Książę Filip czuje się dobrze i reaguje na leczenie– podano.

O stanie zdrowia ojca wypowiedział się także książę Edward: Dziękujemy za wspaniałe wiadomości i życzenia. Ojciec czuje się lepiej i nie może doczekać się powrotu do domu– zdradził w rozmowie ze Sky News książę Wessex.

Książę Filip – mąż królowej Elżbiety II

Książę Filip 10 czerwca 2021 roku będzie obchodził setne urodziny. Od 2017 roku, kiedy to wycofał się z życia publicznego, mąż Elżbiety II był kilkukrotnie hospitalizowany. Okres lockdownu spędził wraz z królową w zamku Windsor. W styczniu 2021 roku przyjął szczepionkę na COVID-19.

ZOBACZ TEŻ: Harry i Meghan u Oprah Winfrey. Szokujący zwiastun wywiadu