Książę George to chyba najsłodsze dziecko na świecie! Syn księcia Williama i księżnej Kate jest trzeci w kolejce do objęcia tronu – tuż po dziadku i swoim ojcu. Chłopiec od samych narodzin przygotowywany jest do bycia królem. Królewskie maniery, świetne wychowanie, dobre szkoły. Tak wygląda życie czteroletniego księcia George’a. Jak przystało na księcia, George podbija serca fanów iście królewskimi manierami. Zawsze jest grzeczny, a niezadowolenie wyraża jedynie zabawnymi minami, które chętnie wyłapują fotoreporterzy. Uroku z pewnością dodają mu ubranka, którymi zachwycają się młode mamy na całym świecie. Jednak na żadnym ze zdjęć, które krążą w sieci, nie znajdziemy małego George'a w długich spodniach. Dlaczego?

4-letni synek księżnej Kate Middleton i księcia Williama, książę George, na oficjalnych zdjęciach zawsze widywany jest w krótkich spodenkach - chłopiec może pochwalić się pokaźną kolekcję szortów w przeróżnych odcieniach. Przypadek? Bynajmniej! Jak można było przypuszczać, wiąże się to z tradycją arystokracji brytyjskiej. Na czym ona polega, wytłumaczył w magazynie Harper's Bazaar, ekspert od brytyjskiej etykiety - William Hanson:

"To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge."

I rzeczywiście, patrząc na stare zdjęcia księcia Williama i Harry'ego, możemy zauważyć, że w dzieciństwie byli ubierani tak samo jak dziś książę George. Kiedy więc syn Kate Middleton będzie mógł chodzić w długich spodniach?

"Zwyczaj mówi, że chłopiec awansuje do noszenia długich spodni w okolicach ósmego roku życia. Historycznie tradycja ta sięga szesnastego wieku. Noworodek do pierwszego lub drugiego roku życia był ubierany w suknię (podobną do tych, w których chłopcy są chrzczeni), potem natomiast nosił ubrania składające się z niezłączonych ze sobą nogawek, które przypominały szorty. Zwyczaj ten nosił nazwę "breeching"."

Wynika z tego, że w najbliższym czasie raczej nie zobaczymy George'a w spodniach do kostek - będziemy musieli poczekać na to co najmniej cztery lata.

Jesteście zaskoczeni takim wytłumaczeniem? ;)