O całej sprawie jako pierwszy poinformował portal New Idea. Przerażające szczegóły ataku na życie przyszłego następcy tronu ujrzały światło dzienne w trakcie procesu Sahayba Abu. Mężczyzna, któremu zarzuca się powiązania z islamskimi organizacjami terrorystycznymi, został ujęty przez policję w lipcu ubiegłego roku.

Życie księcia George'a było zagrożone

Funkcjonariusze dotarli do nagrań, na których słychać jak oskarżony wraz ze swoim wspólnikiem bardzo wnikliwe opracowują zamach na małego arystokratę. Terroryści planowali udać się do ulubionej lodziarni rodziny Cambridge, aby wstrzyknąć truciznę do lodów, które miał zjeść siedmiolatek.  

Pójdą kupić lody, a potem najprawdopodobniej ich syn je zje - brzmi fragment nagrania.

Po tym zdarzeniu księżna Kate i książę William podwoili ochronę, aby mieć pewność, że im samym oraz ich dzieciom nie grozi niebezpieczeństwo. Przypomnijmy, że książę George zajmuje obecnie trzecie miejsce, po swoim dziadku i ojcu, w linii sukcesji brytyjskiego tronu. 

ZOBACZ TAKŻE: Książę George, księżniczki Amalia, Ingrid, Estelle i inni. Rosną na naszych oczach, a za kilkanaście lat będą rządzić Europą [GALERIA]