Książę George celem zwolenników ISIS. Media obiegły szokujące informacje - zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który w internecie namawiał do ataku na syna księcia Williama i księżnej Kate. Husnain Rashid na swojej stronie internetowej opublikował poradnik na temat terroryzmu, w którym zachęcał do ataków na szereg celów. Zwolennik państwa islamskiego namawiał do ataków w czasie zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej, wstrzykiwania trucizny do lodów w supermarketach oraz ataku na księcia George'a, kiedy 4-latek miał przebywać w szkole. Jeden z postów na stronie zawierał zdjęcie księcia, adres jego szkoły i przesłanie "nawet rodzina królewska nie zazna spokoju".

Książę George w niebezpieczeństwie

Zwolennik ISIS, nauczyciel meczetu z Nelson w północno-zachodniej Anglii, jest oskarżony o zachęcanie do ataków tzw. "samotnych wilków", używania przez nich bomb, chemikaliów i noży. Jednym z głównych celów miał potencjalnie stać się 4-letni książę George.

"Napisał wiele postów gloryfikujących okrucieństwa terrorystyczne, które z powodzeniem popełnił przeciwko innym, zachęcając i nakłaniając swoich czytelników do zaplanowania i popełnienia kolejnych skutecznych ataków terrorystycznych" - powiedział prokurator, Annabel Darlow.

Husnain Rashid nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów - przygotowywania aktów terrorystycznych, zachęcania do terroryzmu i rozpowszechniania publikacji terrorystycznych. Jego proces w londyńskim Woolwich Crown Court rozpoczął się w środę i ma potrwać sześć tygodni.

Książę George jest w tej chwili bezpieczny i nie grozi mu niebezpieczeństwo.