Na tę rozmowę czeka cały świat. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy od opuszczenia brytyjskiej rodziny królewskiej publicznie opowiedzą o powodach swojej decyzji i zdradzą, jak obecnie wyglądają ich relacje z królową Elżbietą II. Zwiastun rozmowy opublikowany przez amerykańską telewizję CBS sprawił, że w sieci zaroiło się od spekulacji – były royals wspomina w nim  między innymi swoją matkę, księżnę Dianę, a sama Oprah Winfrey wydaje się zaskoczona rewelacjami.

Książę Harry i Meghan Markle u Oprah Winfrey – zwiastun wywiadu

Meghan Markle i książę Harry niedawno potwierdzili, że spodziewają się drugiego dziecka. Niedługo później para wydała oświadczenie, że już niebawem udzieli pierwszego telewizyjnego od czasu wystąpienia z rodziny królewskiej. Rozmowa z ulubioną dziennikarką gwiazd, Oprah Winfrey,  zostanie wyemitowana 7 marca o godzinie 20:00 (w Polsce 8 marca o 2:00 w nocy). Jej pierwszy zwiastun sugeruje, że wywiad może znacząco wpłynąć na wizerunek brytyjskiej rodziny królewskiej.

Książę Harry i Meghan Markle zdradzają, dlaczego opuścili rodzinę królewską

Sussexowie przerywają milczenie – tego możemy być pewni, oglądając zwiastun wywiadu, którego udzielili Oprah Winfrey. W krótkim fragmencie wideo książę Harry podkreśla, jak ważna jest dla niego obecność Meghan, w trudnym dla niego czasie i dodaje, że wciąż nie może sobie wyobrazić, przez co przechodziła jego matka, samotnie walcząc z nagonką mediów.

- Odczuwam ulgę i cieszę się, że siedzę tutaj i rozmawiam z tobą z moją żoną u mojego boku, ponieważ nie mogę sobie wyobrazić, jak musiała się czuć sama przechodząc przez ten proces lata temu - mówi wyraźnie poruszony syn księżnej Diany.

Były członek rodziny królewskiej podkreśla również, że opuszczenie rodziny królewskiej było "niewiarygodnie trudne", a także ujawnia, jak ataki tabloidów wpłynęły na Meghan. Jego ton jest wyraźnie poważny, na twarzy byłej księżnej widać zatroskanie, a sama Oprah wygląda na zszokowaną.

- Powiedziałeś tu kilka dość szokujących rzeczy - mówi w materiale dziennikarka.

Co, ciekawe przyjaciółka Oprah, Gayle King zdradziła, że gwiazda CBS nazwała swój wywiad z parą królewską "najlepszym, jaki kiedykolwiek zrobiła".

Książę Filip w szpitalu. Jak zareaguje na telewizyjny wywiad wnuka, księcia Harry’ego?

Ze względu na poważny stan zdrowia księcia Filipa nie wiadomo, czy rozmowa zostanie opublikowana w całości. Jeśli faktycznie wywiad zostanie przemontowany, będzie to pierwsza sytuacja w historii programu Oprah Winfrey.

ZOBACZ TEŻ: Książę Filip trafił do szpitala. W jakim stanie jest 99-letni mąż królowej Elżbiety II?