33-letni Książę Harry i starsza o od niego trzy lata Meghan Markle udzieli wczoraj popołudniu pierwszego wspólnego wywiadu już jako narzeczeństwo. Rozmowę z bratem księcia Williama i amerykańską aktorką nadała telewizja BBC, choć rozmowa i transmitowana była przez różne telewizja na całym globie. Świeżo upieczenie narzeczeni wspominali w niej, jak się poznali i w jaki sposób wyglądały oświadczyny księcia.

Książę Harry i Meghan Markle - jak się poznali?

Jak się okazuje, para wpadła na siebie przez wspólną koleżankę, której tożsamości postanowili nie zdradzać, i, jak twierdzą, na początku nie wiedzieli o sobie zbyt wiele. Książę Harry wyznał, że nigdy wcześniej nie oglądał serialu Suits (W garniturach) i nie miał pojęcia o tym, że Meghan jest rozpoznawalną już aktorką. Jak wyglądało pierwsze spotkanie pary?

„Zapytałam tylko koleżankę, czy jest miły. Bo gdyby nie był dobrym, uprzejmym człowiekiem, to na pewno nie chciałabym poznać go bliżej.” - wyznała w rozmowie Meghan.

„Poznaliśmy się na początku czerwca zeszłego roku, poszliśmy na dwie randki w Londynie, a kilka tygodni później udało mi się namówić ją, żeby dołączyła do mnie na wyprawie do Botswany…” - wspominał Książę Harry.

Książę Harry i Meghan Markle - jak wyglądały ich zaręczyny?

Zaręczyny pary miały odbyć się w Nottingham Cottage w pałacu Kensington. Książę miał poprosić Meghan o rękę kiedy ta przygotowywała dla nich kolację.

„To było słodkie, bardzo romantyczne i niezwykle naturalne!” - zapewniała Meghan.

„Nie zdążyłem nawet dokończyć, kiedy Meghan zapytała, czy już może powiedzieć ‘tak’. Był to miły moment, tylko my dwoje i myślę, że udało mi się ją zaskoczyć!” - dodał Książę Harry.

Meghan Markle - nowa księżna Sussex

Para potwierdziła podczas wywiadu, że Meghan przeprowadziła się do Londynu już jakiś czas temu. Przez ostatnie miesiące musiała godzić tajne wizyty w Pałacu Kensington z grą w ostatnim sezonie serialu „Suits”. Teraz postanowiła jednak na dobre zrezygnować z kariery aktorskiej. Jak jednak zapewniła, nie ma poczucia, że coś poświęca dla nowego związku, a jedynie "otwiera nowy etap w swoim życiu".

Po ślubie z Księciem Harry’m Meghan otrzyma najprawdopodobniej tytuł księżną Sussex. Kiedy to nastąpi? Jak podał Pałac Buckingham – ślub Księcia Harryego i Meghan Markle ma odbyć się już na wiosnę przyszłego roku. Myślicie, że będzie równie pompatyczny jak ślub Księcia Williama i Kate Middleton?

Jak wyglądały zaręczyny pary? Kiedy nastąpiły? I jak wygląda pierścionek, który dostała Meghan Markle? Zobaczcie: