Dlaczego książę Harry i Meghan Markle nie obserwują już nikogo na Instagramie? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które ostatnio zajrzały na oficjalny profil księcia i księżnej Sussex (@sussexroyal). Rodzice małego Archiego Harrisona przestali bowiem na raz śledzić wszystkie konta, które jak dotąd znajdowały się na ich liście. Jak można się było domyślać, nic jednak nie wydarzyło się bez przyczyny. Podobnie jak w przypadku innych działań członków brytyjskiej rodziny królewskiej w mediach, nagłej czystce przyświecała ważna idea.

Harry i Meghan nie obserwują nikogo na Instagramie

Książę Harry i Meghan Markle pospieszyli z wyjaśnieniem. Okazuje się, że książęca para chce jeszcze bardziej niż dotąd wykorzystać swoje ogromne zasięgi w mediach społecznościowych do zwrócenia uwagi na ważne kwestie społeczne. Od tej pory Harry i Meghan będą co miesiąc zmieniać zestaw obserwowanych przez siebie kont. Założenie jest takie, że mają to być profile osób i instytucji, które działają na rzecz pozytywnych zmian, zarówno w skali lokalnej, jak i światowej.

Co ciekawe, o pomoc w wyborze inspirujących i godnych śledzenia kont na Intagramie książęca para poprosiła swoich fanów. Własne propozycje można wpisywać w komentarzach pod poniższym postem. W przyszły poniedziałek Harry i Meghan wspólnie wybiorą 15 z nich i zaczną je obserwować.

SPRAWDŹ TEŻ: Kolekcja ubrań od Meghan Markle w popularnej sieciówce!