Dziecko Meghan i Harry'ego przyszło na świat w poniedziałek, 6 maja 2019 we wczesnych godzinach porannych, rzekomo tydzień po wyznaczonym przez lekarzy terminie porodu. Księżna i książę Sussex przywitali na świecie syna. Jak wynika z oświadczenia przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej, świeżo upieczona matka czuje się dobrze, a noworodek jest kompletnie zdrowy. Chwilę po oficjalnym komunikacie o narodzinach royal baby, książę Harry wystąpił przed kamerami stacji telewizyjnych i ujawnił pierwsze szczegóły na temat swojego nowo narodzonego syna. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że Meghan Markle nie pokaże się z dzieckiem tuż po porodzie.

- Jestem bardzo podekscytowany, że mogę poinformować, że Meghan i ja mamy synka. Urodził się dzisiaj rano i jest zdrowy. Mama i dziecko świetnie sobie poradzili. To najbardziej niezwykłe doświadczenie w moim życiu. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jak kobiety to robią. Nie potrafię tego pojąć. Oboje jesteśmy bardzo podekscytowani, a zarazem wdzięczni za całe wsparcie i miłość, które otrzymaliśmy - wyjawił książę Harry w rozmowie z mediami.

- Nie uczestniczyłem w zbyt wielu porodach. To był mój pierwszy raz. To było absolutnie niesamowite i wspaniałe. I tak, jak powiedziałem, jestem bardzo dumny z mojej żony. Jak każdy ojciec i rodzic sądzę, że moje dziecko jest cudowne - dodał żartobliwie książę Sussex.

- Myślę, że - tak jak planowaliśmy - zobaczymy się z wami najprawdopodobniej za 2 dni, aby pokazać wam dziecko - zdradził Harry,

Imię dziecka Harry'ego i Meghan

Książę Harry w swoim pierwszym wystąpieniu po narodzinach dziecka zdradził też, że razem z Meghan nie wybrali jeszcze imienia dla swojego syna.

Dziecko przyszło na świat nieco po terminie, więc mieliśmy trochę czasu, aby się nad tym zastanowić, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji, to już kolejny krok - dodał Harry.

SPRAWDŹ TEŻ: Meghan Markle URODZIŁA! Na świat przyszło pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego