Choć książę Karol i księżna Camilla są już 12 lat po ślubie, to „nie jest tajemnicą, że ten romans trwa z przerwami od 40 lat” – skomentował jeden z dziennikarzy. Od samego początku łącząca ich relacja wzbudzała kontrowersje.  Zakochani pobrali się 9 kwietnia 2005 roku w Windsorze. Wcześniej ceremonię zaplanowano na 8 kwietnia. Została jednak przełożona w ostatniej chwili w wyniku obowiązków, jakie miał Karol tego dnia – jego zadaniem było reprezentowanie Elżbiety II podczas pogrzebu papieża Jana Pawła II.

Mimo zamieszania był do dla księcia Karola i księżnej Camilli wyjątkowy dzień. Do Guildhall przyjechali Rolls-Roycem i spokojnie czekali w kolejce na spotkanie z urzędnikiem stanu cywilnego.  Największe wyzwania czekały ich jednak dopiero po ślubie. Camilla regularnie wygrywała w rankingach na najbardziej nielubianą osobę w Wiekkiej Brytanii. Przypominano jej modowe wpadki, nietaktowne zachowania podczas oficjalnych spotkań, a nawet  stworzono jej pseudonim – „Rottweiler”  - ze względu na wybuchowy charakter.

ZOBACZ: KSIĘŻNA CAMILLA PARKER BOWLES zawsze w cieniu księżnej Diany nawet po jej śmierci

Po latach ich związek nabrał aprobaty w oczach Brytyjczyków. Zaczęli dostrzegać, że książę Karol wiele wycierpiał, by móc być z ukochaną. Określano ich mianem „zwycięstwa pierwszej prawdziwej miłości”.

Książę Karol i księżna Camilla – jak się poznali?

Był rok 1970. Młody Karol poznał Camillę podczas meczu polo. Wówczas nie chciał się wyrzec kawalerskiego życia, choć podobno myślał o oświadczynach. Pomysł wybiła mu z głowy matka, a także… służba wojskowa, na którą musiał się udać. Nie prosił Camilli, by na niego zaczekała. Gdy wrócił, ta była już żoną Andrew Parkera Bowlesa. Swój romans odnowili w latach 80., a wyszedł na jaw dzięki jednemu z tabloidów, który ujawnił nagrania z ich telefonów. Mąż Camilli złożył pozew o rozwód, Karol próbował zaprzeczać, że zdradzał Dianę. Nieskutecznie. Oskarżano go nawet, że przyczynił się do śmierci Lady Di.

Dopiero kilka lat później kochankowie odzyskali dobrą prasę. Dziś świętują 12. rocznicę ślubu i cieszą się prawdziwą miłością.