Książę Karol ma koronawirusa. 71-letni ojciec księcia Williama i księcia Harry'ego, który jest pierwszy w kolejce do tronu, zaczął wykazywać symptomy zarażenia COVID-19 kilka dni temu. Zdecydowano, że książę zostanie poddany testom, które niestety przyniosły wynik pozytywny. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, Karol czuje się dobrze, jego przypadek jest łagodny i w najbliższych dniach nadal będzie wykonywał swoje obowiązki, ale z posiadłości w Szkocji. 

Książę Karol z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

- Księżna Kornwalii również została poddana testom, ale stwierdzono, że nie ma wirusa. Zgodnie z poradami rządowymi i medycznymi książę i księżna przebywają teraz w izolacji w Szkocji. [...] Nie można ustalić, od kogo książę złapał wirusa ze względu na dużą liczbę zadań, które wykonał w ciągu ostatnich tygodni - czytamy w oświadczeniu biura Księcia Walii. 

Na razie nie wiadomo, czy książę Karol miał kontakt z innymi członkami rodziny królewskiej poza Camillą i czy mogli oni zostać narażeni na zarażenie. Natomiast Królowa Elżbieta II podobno opuściła Londyn i udała się do zamku Widsor po tym, jak jeden z doradców w pałacu Buckingham zaczął wykazywać objawy podobne do koronawirusa.

Kim jest książę Karol?

Książę Karol jest synem Królowej Elżbiety II i księcia Filipa oraz następcą brytyjskiego tronu. W przeszłości był żonaty z o 13 lat młodszą hrabianką Dianą Spencer, która zginęła w wypadku samochodowym z 1997. Owocem ich związku są synowie: William i Harry. Po śmierci Diany, książę Karol poślubił Camillę, swoją długoletnią towarzyszkę. Książę Karol ukończył studia archeologiczne i antropologiczne. Jest licencjonowanym pilotem samolotów odrzutowych i helikopterów – tę pasję odziedziczyli po nim synowie. Karierę wojskową zakończył kilka miesięcy przed ślubem z księżną Dianą.