Książę Karol w poniedziałek po konsultacji z lekarzem zakończył izolację z powodu koronawirusa. Następca brytyjskiego tronu spędził wcześniejsze siedem dni w wiejskim domu Birkhall, czyli części królewskiej posiadłości w szkockim Balmoral. 71-letni syn królowej Elżbiety, u którego w zeszłym tygodniu stwierdzono COVID-19, miał jedynie łagodne objawy choroby wywołanej SARS-CoV-2. W tym tygodniu książę Walii poczuł się już na tyle dobrze, że postanowił nagrać specjalną wiadomość do poddanych w związku z epidemią. W środę po południu na oficjalnych profilach brytyjskiej rodziny królewskiej w mediach społecznościowych pojawił się trwający niespełna cztery minuty filmik z przemową Karola.

Książę Karol pokonał koronawirusa

Niedawno przeszedłem proces zarażenia się koronawirusem - na szczęście ze stosunkowo łagodnymi objawami - teraz znajduję się po drugiej stronie choroby, ale nadal zachowuję nie mniejszy społeczny dystans i ogólną izolację - mówi książę Karol.

W nagranej we wtorek wiadomości ojciec Harry'ego i Williama zaapelował o solidarność z osobami starszymi oraz wszystkimi, którzy szczególnie odczuwają skutki obecnej, wyjątkowo trudnej, sytuacji.

Jest to dziwne, frustrujące i często niepokojące doświadczenie, gdy obecność rodziny i przyjaciół nie jest już możliwa, a dotychczasowe ramy życia społecznego nagle zostały usunięte  - przyznaje.

W tak niespotykanym dotąd w naszym życiu i niespokojnym czasie, moja żona i ja myślimy szczególnie o wszystkich, którzy stracili swoich bliskich w bardzo trudnych i nienormalnych okolicznościach oraz o tych, którzy muszą znosić choroby, izolację i samotność - dodaje Karol.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutajCałodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.